Térkép készült azokról a helyekről, ahová a mentők szirénázva sem érnek oda 15 perc alatt.
Térképre tették a települések mentős elérési idejét. Majd 900 falu és város, 1,4 millió ember lakik negyedóránál távolabb a mentőállomásoktól, 600 ezren dolgoznak olyan helyen, ahová 15 perc alatt sem ér ki a segítség - írta a vs.hu, a cikkben bárki tesztelheti, hozzá mennyi idő alatt érnének ki a mentők.
Az Esri Magyarország - Országos Mentőszolgálat adataira is támaszkodó, de a szervezettől független - gyűjtéséből kiderül, hogy a teljes lakosság 14 százaléka lakik negyedóránál távolabb mentőállomástól. A térinformatikai cég adataiból az is kiderül, hogy 618 ezer munkavállaló dolgozik a mentőállomásoktól negyedóránál (kék lámpával rohanva is) távolabb, akik után 1804 milliárd forint bért és járulékot fizettek a munkáltatók, melyből legalább 500 milliárd forintot adó és járulék formájában az államnak – többek közt azért, hogy időben odaérjen értük a mentő.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője szerint a helyszínre érkezésre vonatkozóan nincs „normaidő", nincs nemzetközi követelmény. Az elvárás az, hogy a lehető legkorábban érjen ki a segítség. Ugyanakkor az OMSZ már évtizedek óta használ hatékonyságának mérésére egy saját maga által választott vonatkoztatási rendszert, melynek alapja a 15 percen belüli helyszínre érkezés aránya. Ez az arány sok-sok éve, változatlanul 77-78 százalék.
További részletek, államtitkársági tervek a teljes cikkben