• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nő a fürdőújítási láz

Lapszemle Forrás: Világgazdaság

Újracsillagozhatják a fürdőket, ezért továbbra is gőzerővel dübörög országszerte a fürdőfejlesztés.

Hamarosan hatályba léphet az a kormányrendelet, amely a magyarországi hotelekhez hasonlóan a fürdők vonatkozásában is bevezeti a nemzeti védjegyrendszert. A Magyar Fürdőszövetség által felállított fürdőminősítési rendszer jelentősen segítené a fürdők nemzetközi versenyképességét. Az egységes magyar fürdővédjegy elsődleges célja, hogy megkönnyítse a vendégek eligazodását a hazai fürdők között – írja a Világgazdaság – online.

Egytől öt csillagig terjed majd a skála, amit a piacon lévő egyre magasabb színvonalú szolgáltatások indokolnak. Kérdéses, hogy a hazánkban működő 385 termál-, gyógy-, strand- és élményfürdő közül hányan csatlakoznak majd az önkéntes rendszerhez. Az biztos, hogy nagy a hazai konkurencia, folyamatos a versengés a külföldi versenytársakkal is, ezért folyamatosak a különböző fürdőfejlesztések.

A magánbefektetők és a főváros megállapodásának köszönhetően például rendeződött a másfél éve üresen álló, nyolcmilliárd forintból felújított Rác Fürdő tulajdonosi helyzete. Az már biztos, hogy a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. nem lesz benne tulajdonos, de a nyitás után vízhasználati díjat szed majd az üzemeltetőtől. Az intézmény akár már idén ősszel megnyílhat a mellé épült új szállodával együtt.

Természetesen vidéken is egymást érik az uniós támogatással megvalósuló gyógyfürdőfejlesztések, melyektől a nagyobb és a kisebb települések is a kiugrást remélik. Átadták az 1,3 milliárd forintból megépült szekszárdi strand- és élményfürdőt, a nyolcmedencés létesítmény már fogadja vendégeket. A beruházást a 100 százalékos önkormányzati tulajdonú vízmű társaság saját forrásból finanszírozta. Számítások szerint 12-15 éven belül térülhet meg a beruházás.

Kétmilliárd forint értékű beruházás keretében négycsillagos gyógy- és wellness hotel, illetve barlangfürdő épül a Heves megyei Demjénben, a Gyógyvizek völgyében. Az Agárdi Gyógy- és Termálfürdőben kültéri élménymedence épült. A 235 millió forintos fejlesztéstől szintén a látogatók számának növekedést várják. A belföldi turisták Budapest után Hajdúszoboszlót, Hévizet, Zalakarost és Bükfürdőt részesítik előnyben, a külföldiek pedig leginkább Hévíz, Bükfürdő, Sárvár és Hajdúszoboszló fürdőit keresik.

A vendégéjszakák száma 2011-ben 5 millióra nőtt: ezek csak a wellness,- és gyógyszállodák adatai – ez derül ki a Magyar Turizmus Zrt. adataiból. Nagy előnye a magyar turizmusnak, hogy charterjáratokat indítanak közvetlenül Hévízre, és „háztól-házig" szállítást is igénybe vehetnek a turisták Németország száznegyven városából, Bükfürdő, Hévíz, Sárvár, Zalakaros megállóhelyekkel. A fürdők számára problémát jelent, hogy sok vendég, aki SZÉP-kártyájával szeretett volna fürdőjegyet venni, nem tudta, hogy ehhez a kártya rekreációs alszámlájára kellett volna pénzt kérnie a béren kívüli juttatását munkáltatójától.