• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nők millióit beszélték ki - ez húzhatja ki őket a bajból

Lapszemle 2024.11.08 Forrás: economx.hu
Nők millióit beszélték ki - ez húzhatja ki őket a bajból

Egy friss kvalitatív kutatásból (18-65 év közötti nők) kiderült, hogy a nők 47 százaléka krónikus beteg és 33 százaléka aktív dohányos.

Egy friss kutatás adatai szerint a méhnyakrákszűréseknél csökkent a három éven belül a vizsgálatokon részvevők aránya, de a mammográfiás vizsgálatokra gyakrabban járnak a hölgyek. A Richter nőkről szóló konferenciáján a digitális transzformációk kerültek fókuszba, írja az economx.hu

Minden a női egészségről szólt azon konferencián, amit a Richter rendezett. Az eseményen szóba került a női egészségügy digitális transzformációja is. Többek között beszéltek kutatási adatokról, digitális megoldásokról, innovációkról, applikációkról, a mesterséges intelligenciáról és a telemedicina fontosságáról is. 

Magyarországon 255 évvel ezelőtt Mária Terézia november 7-én adta ki azt a rendeletet, amely a hazai orvosképzést elindította – mondta nyitó beszédében Gyarmati Gábor, a nyolcadik Health 2.0 konferencián. Nem véletlen, hogy erre a napra időzítették az eseményt

Egy friss kvalitatív kutatásból, - amiben 490 főt kérdeztek, akik 18-65 év közötti nők voltak - kiderült, hogy a nők 47 százaléka krónikus beteg és 33 százaléka aktív dohányos, mondta Szerencsés Dóra, az Inspira Research egészségügyi stratégiai igazgató partnere. Kiemelte, hogy a dohányzásban, az alkoholfogyasztásban és az elhízásban is felülmúljuk az európai átlagot. Az látszik a felmérésből, hogy a fiatalok egészségi állapota sem jó, javítani kell a női lakosság egészségértésén.

Magyarországon minden populációban drámaian nő az elhízottak aránya, a magyar adatok különösen aggasztóak. Egészségügyi szakemberek prognózisa szerint 2035-re a magyarok 36 százaléka lesz túlsúlyos, a gyerekek között évente 4,5 százalékkal emelkedik a túlsúlyosok száma.

Szerencsés Dóra beszélt a nők esetében a szűrővizsgálatokról, az Inspira kutatási adatai szerint a méhnyakrákszűréseknél csökkent a három éven belül szűrt hölgyek aránya, a mammográfiás vizsgálatok esetében a 40 év felettiek, kiváltképp az 50 év feletti nők között nőtt a diagnosztikai vizsgálaton résztvevők száma. kiemelte, jó hír, hogy a HPV-elleni védőoltásban részesült nők aránya viszont nőtt, ugyanakkor a HPV-szűrések aránya csökkent.

Tovűbbi részletek az economx.hu-n.