Attól függően, hogy annak idején éltek-e a vakcinázás lehetőségével, a többség most túl- vagy alulbecsüli a Covid-fertőzések kockázatát.
Hiába tombol a koronavírusok megszámlálhatatlanul sok variánsa az őszi járványszezonban, a társadalmi megosztottságot előidéző pandémiás időszak intézkedései miatt az emberek nagy része érdektelenné vált a Covid-fenyegetettség iránt. Sokkal jobban izgatják az európaiakat a háborús konfliktusok és az infláció, ezért egy újabb egészségügyi vészhelyzet esetén a többség be sem tartaná a közegészségügyi ajánlásokat – derül ki egy friss tanulmányból. Itthon is hódít az omikron, de elmarad a járványpánik - írta az economix.hu.
Egy osztrák részvételű kutatócsoport egy reprezentatív, 11 európai országban végzett felmérésben most azt találta megállapítani, hogy rengeteg embernek eleve torz emlékei vannak a koronavírusjárványról, és attól függően, hogy annak idején éltek-e a vakcinázás lehetőségével, a többség most túl- vagy alulbecsüli a Covid-fertőzések kockázatát.
A németországi bambergi egyetem Pszichológiai Intézete által vezetett kutatás leszögezi: a koronajárvány viszályokat és polarizációt váltott ki szerte a világon, ami a 2023 elején feloldott járványügyi szigor utolsó hónapjaiban már határozottan észrevehető volt az egyes közöségekben, akár családokon belül is, vagy akár az utcán tartott tüntetéseken, amelyből több is volt az európai nagyvárosokban.
A megosztottság eredményeképpen a SARS-CoV-2 ellen beoltott emberek mostanra túlbecsülik a fertőzéstől való félelmüket, míg az oltatlanok általában bagatellizálják, és egyre inkább megkérdőjelezik számos, az egészségügyi válság idején hozott intézkedés indokoltságát, amely a jövőben megnehezíti a hasonló lépéseket a kormányok számára – állapítja meg a Kurier által idézett felmérés. Továbbiak a teljes cikkben