A KórházSuli Alapítvány azokat a gyerekeket segíti, akik tartósan betegek és kiesnek a közoktatásból.
A tartósan beteg gyerekek évtizedeken keresztül láthatatlanok voltak a közoktatásban. Tóthné Almássy Monika főállású kórházpedagógusként döntött úgy, addig küzd, amíg változtatni tud ezen a helyzeten. Két pedagógus kollégájával létrehozta a KórházSuli Alapítványt, és nyolc év szívós munkájával elérte, hogy idén miniszteri irányelv segíti a beteg gyerekek oktatási rehabilitációját. 250 gyerekkel foglalkoznak egy tanévben, közel 400 önkéntes bevonásával, írja a hirado.hu.
2014-ben a Heim Pál Gyermekkórházban önkéntes középiskolások bevonásával kezdtek el azon dolgozni, hogy a hosszas kórházi gyógykezelés előtt álló gyermekek ne maradjanak le a tanulmányaikkal. 2017-ben alapítvánnyá alakultak, hogy a gyógyuló gyerek ne vesszenek el a rendszerből, társakat, motivációt, eszközöket kapjanak ahhoz, hogy tanulni tudjanak az akár évekig is eltartó gyógyulási időszak alatt. A középiskolás önkéntesek akkor még tananyagot fejlesztettek, az egyetemisták házitanítóként dolgoztak a gyerekek mellett. Ma már hét egyetemen működik KórházSuli kurzus, ahol erről a speciális területről tanulhatnak a hallgatók. Amikor aztán majd pályára lépnek, más szemüvegen keresztül, használható ismeretekkel tudják támogatni a gyógyulókat és osztálytársaikat egyaránt.
A KórházSuli Alapítvány azokat a gyerekeket segíti, akik tartósan betegek és kiesnek a közoktatásból. Nem elég a gyerek betegségével megküzdeni a családoknak, de megoldást kell találniuk a tanulás folytatására, mert az iskola ezt nem tudja ellátni.
A pedagógusok és az osztálytársak sokszor kellő információ hiányában nehezen fogadják vissza a gyógyult osztálytársat, felvilágosító foglalkozásokkal ezen sokat lehet segíteni.
Míg korábban az alapítványhoz csatlakozó fiatal közül minden tizedik volt, aki pszichés probléma miatt kért segítséget, ma minden negyedik küzd ezzel, miközben nem jár iskolába.
Sokéves munkával elérték, hogy végre definiálta a törvény, ki számít tartós gyógykezelés alatt álló tanulónak, ami óriási lépés volt. Idén júliusban egy újabb irányelvet fogadtak el, amely minden, a gyermek gyógyulásában érintett egészségügyi-oktatási szereplőnek tisztázza a felelősségét, meghatározza az ellátás teljes folyamatát.
További részletek a hirado.hu cikkében.