Már aláírásgyűjtéssel tiltakoznak a hatóság eljárása ellen, és állnak ki az egészségügyi dolgozók mellett.
Az Encs Városi Rendőrkapitányságon foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indult nyomozás. Adatgyűjtéssel, tanúk kihallgatásával, valamint igazságügyi orvosszakértők kirendelésével jelenleg is tart, két gyanúsított van – közölte a Magyar Nemzettel a rendőrség, hozzátéve, hogy a nyomozás érdekeire való tekintettel más információt nem kívánnak megosztani. A Magyar Nemzet úgy tudja, az ügyben az igazságügyi orvosszakértő véleménye alapján fog döntést hozni a hatóság. A szakembernek kell választ adnia arra, hogy az elhunyt életét megmenthette volna-e az azonnali beavatkozás, vagy sem.
Ismeretes: egy feljelentés esetén a rendőrségnek nincs mérlegelési jogköre. Ebben az ügyben a polgármester feljelentése nyomán azt kellett eldöntenie a hatóságnak, hogy felmerül-e bűncselekmény gyanúja, vagy sem. Amennyiben a feljelentésben szereplő adatok nem lettek volna elegendőek a büntetőeljárás megindításához, a rendőrkapitányság feljelentés-kiegészítést rendelt volna el, ám erre nem volt szükség.
Az eset kapcsán Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója úgy fogalmazott még januárban, hogy a mentősök számára alapelv, hogy csak úgy nyújthatnak segítséget, ha közben saját magukat nem sodorják veszélybe. – A mentősöket is megviselte a csenyétei eset, hiszen nem végezhették a megszokott módon a munkájukat, ami miatt még igaztalan és méltatlan támadások is érik őket – mondta a lapnak a főigazgató. A mentősöket a hét végén rabosította a rendőrség.
– Ez egy olyan eset, ami tiltakozásért kiált – közölte a Magyar Nemzettel a mentősök rabosításával kapcsolatban Dúró Dóra független országgyűlési képviselő, a Mi Hazánk Mozgalom elnökhelyettese. Hozzátette: amennyiben kérik, minden segítséget – így jogi támogatást is – megadnak nekik. A párt emellett aláírásgyűjtésbe kezdett, így tiltakozva az eljárás ellen.