Míg a 25-34 év közöttiek egyötöde tartja kitűnőnek a saját egészségét, az arány 55-64 év között 4 százalékra csökken.
A magyarok igen optimisták időskori egészségügyi állapotukkal kapcsolatban, jóllehet egészségük megőrzésért keveset tesznek. Az időskori egészség messze nem kap akkora figyelmet a lakosság körében, mint amit a 65 év felett jó egészségi állapotban eltöltött évek alacsonyabb száma a statisztikák szerint indokolna – írja az Aegon 2017-es Nyugdíj-felkészültségi kutatása nyomán a Napi.hu portálja.
Az eredmények alapján a magyarok 61 százaléka jónak vagy kitűnőnek tartja egészségi állapotát, ez csak kicsivel marad el a nemzetközi átlagtól (68 százalék). Közülük 12 százalék azok aránya, akik saját bevallásuk szerint kitűnő egészségnek örvendenek, és további 49 százalék tartja az egészségét jónak. Az érem másik oldala, hogy a fennmaradó 39 százalék egészsége csak kielégítő (34 százalék) vagy rossz (5 százalék).
Az életkor előrehaladtával viszont az egészségi állapot is megromlik. Míg a 25-34 év közöttiek egyötöde tartja kitűnőnek a saját egészségét, az arány az 55-64 év közötti korcsoportban 4 százalékra csökken és a 65 év felettiek körében is csak 6 százalék. Hasonlóképpen, a 65 év felettiek 9 százaléka számol be rossz egészségről, míg a 25-34 év közöttiek körében az arány mindössze 1 százalék.
Már csak azért is fontos lenne törődni az egészségünkkel, hiszen az Eurostat adatai szerint a magyar férfiak nyugdíjasként mindössze 6,2 a nők pedig 6,1 évet töltenek el jó egészségi állapotban. Tízből hét magyart komolyan foglalkoztat, milyen egészségi állapotnak örvend majd nyugdíjasként - igaz, a globális átlag jóval magasabb, 82 százalék.
A nemzetközi átlaghoz képest a magyarok kevesebbet tesznek egészségük megőrzésért. A világban mért 50 százalékhoz képest csak 34 százalék étkezik egészségesen, 50 százalékkal szemben nálunk 24 százalék a rendszeresen sportolók aránya.
További részletek a webldalon.