A MESZK országos vezetése a jelenleg folyó egyeztetések alapján bízik abban, hogy a 2024 márciusára időzített béremelés érdemi előrelépést hoz.
Az elvándorlás mértéke nem kritikus, de a mozgás egyértelműen érzékelhető, nemcsak külföldre, hanem a magánszférába is. Ami viszont ennél is nagyobb baj, hogy hamarosan hatalmas nyugdíjdömping várható az ápolóknál, a továbbfoglalkoztatást pedig csak nagyon kevesen vállalják. A júliusi, 18 százalékos béremelés után ilyen kilátásokat vázolt fel az Indexnek Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke.
A közelmúltban stratégiai megállapodás jött létre a Belügyminisztérium és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) között. Balogh Zoltán az Index megkeresésére az egyezséget történelmi jelentőségűnek nevezte, kijelentését azzal indokolta, hogy míg korábban leginkább csak kész jogi anyagokat, kidolgozott koncepciókat kaptak véleményezésre, most már a tervezési szakaszba is bekapcsolódhatnak, és szakmai köztestületként ők maguk is kezdeményezhetnek fejlesztéseket, A MESZK által benyújtott kezdeményezésekre az államtitkárságnak érdemben kell válaszolni, illetve tárgyalásokat, egyeztetéseket lefolytatni.
Jelezte, hogy az aláírást követően, az új lehetőséggel élve, azonnal továbbított a Belügyminisztériumnak egy dokumentumot, melynek lényege, hogy a közelmúltban kialakított – a szakképzést módosító – tervezettel ellentétesen a MESZK az ápoló-, szakdolgozó-tanulók szakmai gyakorlatát mindenképpen valós gyakorlati munkakörnyezetben, működő kórházakban, intézményekben szervezett körülmények között tudják csak elfogadni. Továbbiak a teljes cikkben