A polgármester szerint politikai döntés volt korábban a kórházegyesítés.
Bús Balázs kereszténydemokrata országgyűlési képviselővel, a főváros III. kerületének polgármesterével készített interjút a Magyar Hírlap a Margit kórház átvételéről.
– A kerületben lévő, a János-kórházhoz tartozó Margit-kórház sorsát firtatta legutóbb a parlamentben. Miért ilyen fontos önnek, hogy az intézmény ismét önállóvá váljon?
– A Margit-kórház nagyon fontos szerepet játszik az óbudai betegek ellátásában. Ezt már 2007-ben, a Jánoshoz történt csatolásakor is elmondtuk, de akkor nem hallgattak ránk, gyakorlatilag elvették az intézményt.
– És mi volt ezzel a baj?
– A döntés kizárólag politikai alapon született, nélkülözött minden józan szakmai megfontolást. A János egy másik kerületben van, a két kórházat ráadásul hegyvonulat választja el egymástól. Kerületünk betegei szempontjából nagyon szerencsétlen volt az összevonásuk. Úgy döntöttünk tehát, hogy a járóbeteg-szakellátást fejlesztjük, ami egyébként országos cél is. Az ismét önálló Margit-kórház a szakrendelésekkel együtt így magas színvonalon működhetne.
– Hány embert láthatna el?
- Óbuda-Békásmegyeren 124 ezren élnek, ezt növeli az agglomeráció kétszázezres lélekszáma. Korábban egyébként volt időszak, amikor négyszázezer ember ambuláns ellátásáért felelt a kórház, és kiválóan megoldotta a feladatot.
– Szócska Miklós államtitkár szerint lesz önálló Margit-kórház. De mikor?
– Nem szívesen találgatok, az államtitkárság egyelőre a betegutak szervezésével foglalkozik.
– Miért látja problémának, hogy a Jánosban dolgozó Havas Szófiát a főigazgató áthelyezte a Margit kórházi telephelyre?
– Havas Szófia szocialista politikus, de nem ez a legfőbb baj vele. Ő volt az, aki a Regionális Egészségügyi Tanács elnökeként a Margit beolvadásáról döntött. Ismétlem, ez pusztán politikai kérdés volt nála.
A teljes interjú itt olvasható.