„Kiszállna segíteni egy súlyos balesetnél a mentősöknek?” – tették fel olvasóiknak a kérdést a megyei lapok.
Nemrégiben egy mentő a közösségi oldalán közzétett posztban mondott köszönetet azoknak az autósoknak, akik segítettek neki egy súlyos közúti baleset sérültjeinek az ellátása során. Az eset után a megyei lapok arra voltak kíváncsiak, vajon olvasóik hogyan reagálnának hasonló helyzetben. „Kiszállna segíteni egy súlyos balesetnél a mentősöknek?” – tették fel nekik a kérdést.
A válaszadók kis része, mindössze 9 százaléka véli úgy, hogy nem merne beavatkozni egy baleset helyszínén, mert elájulna a vértől. Olvasóink közel negyede, 23 százaléka azt válaszolta, megpróbálna ugyan segíteni, de abban már nem biztos, hogy hasznos is lenne, mert ő is sokkot kapna. A válaszadók bő ötöde, 21 százaléka pedig inkább attól tart, hogy bár nem ájulna el és sokkot sem kapna, a szakmai felkészültségével akadnának gondok, mert nem tud például újraéleszteni. Nekik figyelmükbe ajánljuk az Országos Mentőszolgálat rövid oktatóvideóját, amely viccesen, mégis komolyan veendően tanítja meg nekünk, miként tarthatunk életben valakit addig, amíg megérkezik a szakszerű segítség.
Jó hír, hogy olvasóink közel fele, 47 százaléka egy percig sem dilemmázna: ha balesetet látna, habozás nélkül, minden félelmét félretéve sietne a bajba jutottakhoz, hogy így vagy úgy, de a segítségükre legyen. Ők talán arra is emlékeznek még, hogy a segítségnyújtásra baleset esetén nemcsak az emberi jó érzés, hanem a KRESZ is kötelez - írta összegzésében a kemma.hu.