A járműhiány mellett az OMSZ súlyos szakemberhiánnyal is küzd.
Lassan ott tartunk, hogy a mentőautókért is sorszámot kell tépni – ha baleset ér minket, azért is aggódhatunk, vajon jut-e nekünk legalább egy kiöregedett esetkocsi? A járműhiány mellett az OMSZ súlyos szakemberhiánnyal is küzd, ráadásul a szándékosan félrevezető hívások is nehezítik a mentősök dolgát. Egy szigetszentmiklósi HÉV-megállóban halt meg egy idős asszony a napokban, akit az unokája éppen orvoshoz kísért, az eset a legközelebbi mentőállomástól 360 méterre történt – adta hírül a Blikk. A napilap információi asszony szíve hirtelen megállt, egy, a helyszínen tartózkodó fiatal pár azonnal a nő segítségére sietett, hívták a mentőket is, ám állításuk szerint a mentőkocsi egy órával később érkezett a 15 kilométerrel távolabbi Pesterzsébetről. Az asszony az utcán halt meg – írja a Népszava – online.
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) tájékoztatása szerint nem történt mulasztás, a diszpécser a legközelebbi szabad mentőegységet indította el, a kocsi pedig – a szemtanúk állításával ellentétben – nem egy óra, hanem 19 perc alatt érkezett a helyszínre. A mentőegységet azért kellett Pesterzsébetről riasztani, mert a szigetszentmiklósi állomás három mentőautója akkor épp más betegeknél volt.
Bár az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) hatalmas sikerként propagálta, hogy ez év januárjában a kormányzat 500 milliós támogatásával 21 új mentőautó beszerzése történt meg, ez továbbra sem javít túl sokat az OMSZ mentőegység állományán. Többek között Szigetszentmiklós is részesült az beszerzésből. A helyzet eléggé siralmas: az országban jelenleg 743 mentőautó lát el szolgálatot, ezek közül több mint 180 tízévesnél öregebb - igaz, a furfangos kormányzat még 2011-ben, a semminél az öreg kocsi is jobb alapon megemelte a mentőautók használhatósági korhatárát 13 évre. Pedig az uniós irányvonalak szerint egy mentőautót maximum hatéves koráig lehetne használni.