Kincses Gyula: a szakmában úgy látják, az új szabályozás nem alkalmas a meglévő problématömeg kezelésére.
Hosszú folyamat eredménye, hogy az egészségügyi rendszer nagyon egyenetlenül teljesít. Nem mindenhol rossz, de "orosz rulett, hogy kinek milyen ellátás jut" – fogalmazott Kincses Gyula, a MOK elnöke a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában. Azzal kapcsolatban, hogy a napokban megszavazták: a háziorvosok ne írják alá az új ügyeleti szerződéseket, azt mondta: a tagság azért is lehet aktívabb, mert "most kezdi kimutatni a foga fehérjét" az egészségügyi szolgálati törvény, mostanra ért el az orvosokig a hatása.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) rendkívüli országos küldöttközgyűlést tartott a hétvégén, ahol egyhangúlag megszavazták, hogy a háziorvosok ne írják alá az új ügyeleti szerződéseket, helyezzék letétbe a feladatellátási szerződéseik felmondását, a kórházi orvosok pedig az önkéntes többletmunkájuk felmondását helyezzék letétbe. A szervezet szerint az egészségügy összeomlott, kormányzati ciklusokon átívelő stratégia kialakítását követelik.
A hétvégi közgyűlésre kormányzati részről eddig a Belügyminisztérium államtitkára, Takács Péter reagált, aki szerint az egészségügy igenis jól teljesít és az orvosok részéről csak hangulatkeltés zajlik. A Fidesz közleményében "Gyurcsány embereinek" nevezte az orvosokat.
„A kamara a megoldásban, egy jobban működő rendszerben érdekelt, ha kell, akkor bevetünk ezért nyomásgyakorlási eszközöket. Nem ezek használata a cél, hanem az eredmény” - mondta Kincses Gyula, a MOK elnöke a Megbeszéljükben.
Hosszú folyamat eredménye, hogy az egészségügyi rendszer nagyon egyenetlenül teljesít. Nem mindenhol rossz, de "orosz rulett, hogy kinek milyen ellátás jut" – mondta a kamara elnöke. A szakmában nem vitatják, hogy szükség van a rendszer átalakítására, az olyan célokkal egyetértenek, mint a centrumkórházak megerősítése, vagy, hogy az emberek a lakhelyükhöz közel jussanak ellátáshoz. Ugyanakkor úgy látják, az új szabályozás nem alkalmas a meglévő problématömeg kezelésére – tette hozzá.