A pécsi rendelőintézetben (EEI) a mammográfián a leghosszabb az előjegyzési idő: 3–4 hónap.
Ötmillió forintból újították fel a pécsi Lánc utcai rendelő sebészeti osztályának műtőjét, amelyet szerdán avattak fel. Csizi Péter leköszönő pécsi alpolgármester elmondta, a fejlesztést az intézmény költségvetéséből finanszírozták, erre a korábban végrehajtott energetikai korszerűsítésnek köszönhető megtakarításból futotta. Nemrég egy másik felújított sebészeti műtőt is át tudtak adni ugyanígy – írja a Dunántúli Napló – online.
Dr. Ezer Péter, a sebészeti osztályt vezető főorvos elmondta, kisebb, altatást nem igénylő általános sebészeti, traumatológiai, bőrgyógyászati beavatkozásokat végeznek itt.
A pécsi rendelőintézetben (EEI) a mammográfián a leghosszabb az előjegyzési idő: 3–4 hónap. A leletre (sokszor) további 1–2 hónapot kell várni. Az EEI-ben növelnék az asszisztensek számát, s kidolgoztak egy tervet, azt remélik, így harmadával csökkenhet a várakozás. A kardiológián, ideggyógyászaton, reumatológián 2–3 hónap az átlagos előjegyzési idő.
A tüdőgyógyászaton és az ortopédián a kevés szakember miatt kell az átlagosnál többet várni – tudta meg a portál, amely arról is érdeklődött az intézmény vezetőitől, hogy tervezik-e a jövőben, hogy a beutalóköteles vizsgálatokra is lehessen interneten időpontot foglalni. A nem beutalóköteles rendeléseken panasz esetén azonnal vagy egy héten belül ellátják a betegeket, kontrollvizsgálatok esetében is egy-három hét az előjegyzési idő, közölte Mácsainé Németh Erzsébet, az EEI főigazgatója, aki hozzátette azt is, folyamatosan vizsgálják az előjegyzési idők alakulását, és szükség szerint óraszám-átcsoportosítással, szakorvos-felvétellel kívánják elérni az előjegyzési idő rövidülését.