Az orvosi felügyelet nélkül dolgozó rezidens gyakornok úgy látta, a 2,5 éves gyerek „állapota minden szempontból kielégítő.”
Amikor délelőtt a tényleges orvosi felügyelet nélkül dolgozó rezidens gyakornok megvizsgálta a 2,5 éves kisgyereket, úgy látta, „állapota minden szempontból kielégítő.” - írja a 444.hu.
A gyerek 2019. február 26-án vírusos bárányhimlő miatt került kórházba, hányt és láza volt. Február 28-án délelőtt, mikor a rezidens gyakornok megvizsgálta, az osztályon nem volt szakorvos. Délután a gyerek egyik szülője kérésére az ügyeletes szakorvos megvizsgálta a gyereket, „és az állapotát összességében egy kezdődő sokkos állapotnak értékelte.”
A gyerek tudata nem volt tiszta, szaporán vert a szíve és nehézlégzése volt. Hiába adtak neki oxigént és infúziót, az állapota nem javult, így este mentővel átvitték a Gyermekgyógyászati Klinikára, ahol közepesen súlyos állapotban vették fel. „Kórismeként a bárányhimlő fertőzés talaján kialakult, súlyos bakteriális szepszisnek megfelelő vérmérgezést, sokk állapotát és többszervi elégtelenséget rögzítettek.” Azonnal elkezdték az antibiotikumos kezelését, lélegeztetőgépre tették, de az állapota március 1-én tovább romlott, és végül megállt a szíve. Hiába próbálták újraéleszteni, a gyerek délelőtt elhunyt.
A család beperelte a kórházat többmilliós kártérítést követelve, és első-, illetve másodfokon is megnyerték a pert 2020-ban illetve 2022-ben. A kórház fellebbezett, és a jogerős döntés után a Kúriához fordult, de az elutasította a beadványt, a határozatát pedig közzétette a Bírósági Határozatok Gyűjteményében, anonimizált formában.