A szakszervezet álláspontja szerint a kormánynak 2025. február végéig kell teljesítenie vállalt kötelezettségeit.
Súlyos válsághelyzet alakult ki a szlovák egészségügyben. Az ősszel több mint 3300 orvos mondott fel, és félő volt, hogy január 1-jétől nem kezdik meg a munkát. Szlovákia kormánya végül teljesítette a szakszervezet követeléseit, néhány kivételtől eltekintve megszületett a megegyezés, írja a Világgazdaság online a Paraméter nyomán.
Az orvosok azért fordultak a felmondás intézményéhez az ősz folyamán, mert a kormány nem akarta tartani a korábban kialkudott bérrendezés ütemét. Ahogy a Paraméter megjegyezte: a megállapodással sikerült megelőzni Szlovákiában a kórházi ellátás összeomlását.
A szakszervezet álláspontja szerint a kormánynak 2025. február végéig kell teljesítenie vállalt kötelezettségeit. A szakszervezet egyúttal garantálta a felmondások visszavonását. A szakszervezet alelnöke elmondta, hogy a rendezés még nem teljes, mert az Agel és Penta kórházainak mintegy húsz orvosa még mindig nem kötött szerződést a LOZ és az egészségügyi minisztérium között létrejött megállapodás alapján.
Úgy nyilatkozott a TASR hírügynökségnek, hogy a szerződéskiegészítéseket már összeszedték a kórházakban, de még nem adták le az igazgatóságon. Hozzáfűzte, hogy a probléma csak az Agel és a Penta kórházaiban jelentkezik, az összes többi kórházban megegyeztek, és az alkalmazottak megkapták a szerződéskiegészítést. De figyelmeztetett, hogy akár húsz orvos kiesése is súlyos problémát okozhat.
Szlovákiában az orvosok átlagbére jóval magasabb a szlovák átlagbérnél, és a régióban is élen jár, mert közel 5000 eurót keres átlagosan egy orvos.
További részletek a vg.hu-n.