Célpontba kerültek egészségügyi és humanitárius szervezetek - maga a WHO 500 százalékkal több támadásról számolt be.
Februárban még csak heti 5 ezer volt az új koronavírushoz fűződő adathalász és kártevős támadások száma, áprilisban viszont már heti 200 ezer. Az enyhítések kezdete óta, vagyis májusban és júniusban a tematika változott, viszont összességében 34 százalékkal több kibertámadást számoltak, derül ki a Check Point féléves jelentéséből, melyet a coputerworld.hu idézett. Nőtt az állami szintű kiberháborús cselekmények aránya, és ebben is szerepe volt a járványnak, minthogy egyes országok kimondottan vadásztak a vakcinakutatással kapcsolatos tudományos eredményekre, illetve blokkolni próbálták más országok járványkezelési intézkedéseit. Célpontba kerültek egészségügyi és humanitárius szervezetek - maga a WHO 500 százalékkal több támadásról számolt be.
Magasabb sebességre kapcsoltak
Szintet léptek a zsarolók is: az újfajta módszer lényege, hogy a támadók hatalmas mennyiségű adatot szereznek meg azok titkosítása előtt, majd azzal fenyegetik meg az áldozatokat, hogy kiszivárogtatják azokat, ha nem kapnak váltságdíjat.
Mobilfronton is erősítettek: egy újszerű támadás során az egyik nagy nemzetközi vállalat mobileszköz-menedzsment (MDM-) rendszerét használták arra, hogy a felügyelt mobileszközök több mint háromnegyedét fertőzzék meg rosszindulatú kóddal.
2020 első félévének leggyakoribb rosszindulatú programvariánsai a teljes cikkben