Sándor Mária saját állásának kockáztatásával hívta fel a figyelmet az egészségügy állapotára, a nővérek túlterheltségére.
Hiába lett azonban sztár a közvélemény szemében, hivatalosan nem sokat tudott elérni: május óta már csak a kamara és a legnagyobb szakszervezet tárgyal a kormánnyal. Az a kamara, amely három hete etikai eljárást indított ellene, és az a szakszervezet, amelynek vezetőjét kifütyülték a Sándor-féle tüntetésen - írja a vs.hu.
„A Sándor Mária elleni etikai eljárást a mai nappal visszavonom" – jelentette ki kedden Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) elnöke, mindössze egy nappal azután, hogy kiderült: a fekete ruhás nővér ellen eljárás folyik. Ha ez elmarasztalással végződött volna, az akár a munkájától való eltiltást is jelenthette volna.
Azt még most is csak találgatni lehet, hogy ténylegesen mi baja volt a kamarának a nővérrel, mert erről Balogh csak annyit árult el, hogy a július 23-án indult eljárást azért kezdeményezte, mert Sándor Mária olyan kijelentéseket fogalmazott meg a szervezetükkel szemben, amelyeket nem hagyhatott szó nélkül. Hogy pontosan melyek voltak a problémás mondatok, azt nem részletezte.
A MESZK etikai kódexében amúgy egyáltalán nem szerepel, hogy tilos negatívan nyilatkozni a kamaráról, ráadásul ilyesminek Sándor Mária nyilatkozataiban nem is találtuk nyomát.
Az viszont jól nyomon követhető, hogy az egészségügyi bérekről és munkaidőről szóló tárgyalások során hogyan váltak egyre megosztottabbá az egészségügyi érdekvédő szervezetek, amelyek elméletben mind egyetértenek egymással, sőt az egészségügyi államtitkársággal is abban, hogy gyökeres változtatásokra van szükség - olvasható az elemző írásban.
A történet részletei és fordulatai a teljes cikkben