A következő hónapokban az online találkozók gazdagítják majd mindkét ország szakmai felkészültségét.
Határon átnyúló tudáscsere a minimál-invazív sebészeti módszerről és a modern ellátásról címmel ukrán–magyar együttműködési program indult a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház közreműködésével. A projekt fő feladata az egészségügyi szolgáltatások színvonalának javítása, a Magyarország és Ukrajna közötti ismeretek átadásával, a technikai felszerelés fejlesztésével. A projekt részleteiről sajtótájékoztatón számoltak be kedden az érintettek - tudósított a boon.hu.
Itt vannak egymáshoz közel, a határ két oldalán, a betegek mégis különbözőek, más megoszlásban vannak a betegségek a két országban – mondta dr. Tóth Imre, a megyei kórház ovosigazgató-helyettese. Ennélfogva a tapasztalatok is eltérőek. A sebészet részterületeiben egymás segítségére lehetnek azzal, hogy megosztják a tudásukat. A megyei kórháznak az országban is kiemelkedőek a tapasztalatai az említett területen – tette hozzá.
A projekt fontossága abban mutatkozik meg leginkább, hogy sokat tanulhatnak egymástól, továbbá új orvosi eszközöket is beszerezhetnek majd. Jó minőségű műtéteket csak jó minőségű eszközökkel tudnak elvégezni korszerű módon – összegezte dr. Tóth Imre.
Az uniós támogatásnak köszönhetően a megvalósítás egyéves időtartama alatt nem csupán szakmai tapasztalatokkal gazdagodnak a felek. A határ mindkét oldalán beszereznek egy-egy modern laparoszkópos tornyot, C íves röntgengépet, továbbá egy-egy online értekezésre alkalmas videókonferencia-rendszert – tudatta Kató-Nagy Szilvia pályázati csoportvezető, projektmenedzser.