A panaszok azt mutatják, indokolt a rendelet felülvizsgálata, az ígéret szerint erre sort fognak keríteni.
Nem újították meg az egyik szemére vak, a másikkal alig látó, gerincsérvvel is küszködő idős asszony mozgáskorlátozott parkolási igazolványát, holott arra évekig jogosult volt. Jóllehet 1990-ben megállapította az orvosi bizottság, hogy 67 százalékos rokkant vagyok, a legújabb szakértői vizsgálat szerint idéntől már vagyok jogosult a parkolási igazolványra – kereste meg a Dunántúli Naplót panaszával egy 78 éves, egyik szemére vak, a másikkal cukorbetegsége szövődményeként alig látó, komoly gerincsérvvel is küszködő olvasónk. Mint írja, a hivatalos indoklás szerint mozgáskorlátozottságának foka nem éri el a negyven százalékot – jóllehet állapota az elmúlt közel harminc évben folyamatosan romlott. Rendszeresen orvosi kezelésekre jár – a rendelők könnyebb megközelítése miatt lenne szüksége parkolási igazolványra – olvasható a Dunántúli Napló – online oldalán.
Az érdekképviseleteknél is rengeteg a panasz. Mint azt Marosvölgyi Józsefné, a Mozgáskorlátozottak Baranya Megyei Egyesületének elnöke elmondta, a jogszabály néhány éve bevezetett szigorításának a parkolási igazolványokkal való, korábban valóban jellemző visszaélések visszaszorítása volt a célja. Különböző szervezetek többször jelezték már a döntéshozók felé, hogy a panaszok azt mutatják, indokolt a rendelet felülvizsgálata, az ígéret szerint erre sort fognak keríteni.
Mozgáskorlátozott parkolási igazolványra az jogosult, aki látási, értelmi, mozgásszervi fogyatékos, vak vagy gyengén látó, autista, illetve aki közlekedésében akadályozott – utóbbiak körét pontosan meghatározza a jogszabály. A panaszosok úgy látják, akinek nem mozgásszervi az alapbetegsége, hanem például – mint a cukorbetegség esetében – belgyógyászati probléma okozza a látáscsökkenést, végtagproblémát, a kritériumrendszer szerint nem kaphatja meg a parkolási kártyát.