• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Romlottak az Esmya piaci lehetőségei

Lapszemle 2019.02.09 Forrás: vg.hu
Romlottak az Esmya piaci lehetőségei

A készítmény forgalma tavaly 25,9 millió euró volt, miközben a menedzsment 30 millió euróra számított.

Technikailag nem lehetséges, hogy 18 hónapon belül törzskönyvezzék az Esmyát az Egyesült Államokban – ismerte el a Világgazdaságnak Orbán Gábor, a Richter vezérigazgatója. A negyedév 16,4 milliárdos mínusszal zárult, a bevételek viszont rekordszintre nőttek.

Egy előre nem kalkulált, az Esmyához kapcsolódó értékvesztési leírás miatt 16,4 milliárd forintos nettó veszteséget könyvelt el a Richter 2018 negyedik negyedévében. E tétel nélkül 7,9 milliárd forint lett volna a nettó profit. Az időszak árbevétele felülmúlta az elemzői várakozásokat, 121,6 milliárd forint folyt be, a bázisadatnál 10,3 százalékkal több.

Negatív meglepetés, hogy a Richter a méhmióma kezelésére használt Esmya amerikai és európai jogaihoz kapcsolódó, 24,3 milliárd forintos értékvesztést számolt el.

A társaság üzemi eredménye 7,6 milliárd forint veszteségbe fordult a negyedév során. Mivel csaknem ötmilliárd forintos pénzügyi mínusza is volt a gyógyszergyártónak, a nettó veszteség végül 16,4 milliárd forint lett.

Orbán Gábor vezérigazgató a gyorsjelentés publikálását követő tájékoztatón elismerte, hogy nagymértékben megváltozott az Esmya piaci potenciálja. A készítmény forgalma tavaly 25,9 millió euró volt, miközben a menedzsment 30 millió euróra számított.

Az Esmya kilátásainak romlása indokolta azt is, hogy a Richternél a nőgyó­gyászati portfólió bővítésének felgyorsításáról döntöttek ősszel. Az Esmyához és a rubel árfolyamváltozásához köthető veszteségekkel szemben Orbán Gábor a pozitívumok közé sorolta, hogy tavalyi éves forgalmuk Kínában 10 százalékkal nőtt, a Vraylar amerikai értékesítése pedig változatlanul hasít: a cariprazine hatóanyagú antipszichotikum eladásai után a Richter október–decemberben 27,3 millió dollár bevételrészesedést kapott, 78,4 százalékkal többet, mint a bázisidőszakban.

A Világgazdaság kérdésére Orbán Gábor elmondta, hogy további egyeztetések várhatók az Allergan és az amerikai gyógyszer-engedélyezési hatóság között, de a jelenlegi helyzet szerint nem lehetséges, hogy 18 hónapon belül törzskönyvezzék az Esmyát az Egyesült Államokban.