Publikussá váltak a tervek, amiknek a részleges bontás is részét képezi majd.
Közel egy évvel ezelőtt, 2021 áprilisában Varga Mihály pénzügyminiszter és miniszterelnök-helyettes Facebookon közzétett posztja szerint a 2007 óta elhagyatottan álló Budagyöngye Kórház rövidesen nővérszállóvá, illetve oktatóközponttá alakul majd - írja a 24.hu.
...
A harmincas évektől nővérképzőnek is otthont adó terület a magyarországi szerzetesrendek 1950-es feloszlatása után, a Rákosi-érában a Magyar Dolgozók Pártja (MDP) pártiskolájának, a Kádár-korban pedig előbb Gyermek-tüdőgyógyintézetként és iskolaként, később pedig Megyei Tüdőgyógyintézet néven működött.
Az 1975-ben átadott újabb épületek megnyitásával egyidőben a Rókus Kórházhoz csatolt intézmény 1985-1997 közt függetlenként, majd újra a Rókus részeként működött, felújítására és fenntartására azonban nem jutott pénz, így a kapuk tizenöt évvel ezelőtt végleg bezártak.
A 14 ezer négyzetméteres területet gazdája, a Pest Megyei Önkormányzat többször is megpróbálta eladni, a siker azonban elmaradt. A helyzetet a főváros egyházi fenntartású kórházai, a Budapesti Szent Ferenc Kórház, a Betegápoló Irgalmasrend Kórházai, a Bethesda Gyermekkórház, a Mazsihisz Szeretetkórház, valamint a Magyarországi Evangélikus Egyház közösen kívánta megoldani, 2019 végén ugyanis szándéknyilatkozatot írtak alá arról, hogy az Egyházi Kórházak Egyesülését (EKE) bevonva egészségügyi szakképzést indítanak az épületben, aminek programját a szegedi Gál Ferenc Főiskola dolgozza ki.
A terv szerint évi 200-220 nővér és szakasszisztens képzését lehetővé tévő – ezt a létszámot jórészt az ország egyházi általános- és középiskoláinak diákja adnák – intézmény hallgatóinak kollégiumot és apartmanokat is építenének, hogy a képzés ideje alatt, illetve az azt követő 3-5 évben ott élhessenek.
További részletek a cikkben.