Amíg nincs részletesen szabályozó kormányrendelet, addig nem buszozhat a kerekesszékes, ha a sofőr úgy dönt.
Értetlenül áll Natália a velük történt megaláztatás előtt. Kerekesszékes férjével és kislányával Dunakeszin laknak. Július 10-én, vasárnap tömegközlekedéssel bejöttek Budapestre, a XV. kerületbe. Az idevezető úton semmi különös nem történt velük, nem úgy hazafelé. – Férjemmel, aki négy kerekű elektromos kerekesszékkel közlekedik és kislányunkkal a 196-os buszra várakoztunk a Bánkút utcában, a Rákospalotai köztemető megállóban – mondta el a borsonline-nak. – A Fóti úthoz szerettünk volna visszajutni. 18.47-kor megérkezett a busz. Jeleztem a buszsofőrnek, hogy szeretnénk felszállni, hajtsa le a rámpát. A sofőr megtagadta a segítségnyújtást.
Kormányrendeletre hivatkozott, miszerint nem szállíthat elektromos kerekesszékes személyt, mert az megterheli a buszt és balesetveszélyes. Amikor a menetrend szerinti következő járat is hasonlókra hivatkozva továbbhajtott, ötéves kislányom, Anna elsírta magát.
A lap megkérdezte a Budapesti Közlekedési Központot (BKK), hogy valóban létezik-e az akormányrendelet, amire a sofőrök hivatkoztak. Válaszukból kiderült, hogy kormányrendelet nem szabályozza részletesen a fogyatékkal élő vagy csökkent mozgásképességű személy kerekes-székének és egyéb mozgást segítő eszközének szállíthatóságát. A BKK továbbá közölte, hogy a közelmúltban kezdeményezésükre egyeztetést tartottak a mozgássérültek képviseletét ellátó szervezetek, illetve a közlekedési szolgáltatók. A közlekedési cég részletesen kidolgozza az elektromos mozgássegítő eszközökkel való közlekedés szabályrendszerét. A sofőrök ellen nem indult a cégen belül eljárás.