Magyarországon tartják a legtöbben bizonytalannak az egészségügyi rendszer működését.
Hiányos és torz finanszírozásról, siralmas megbetegedési és halálozási mutatókról, rossz betegellátó rendszerről beszéltek ismét a IME egészségügyi szaklap szerdai konferenciáján, amelyen a résztvevők hiába várták a potenciális kiutat felmutató új egészségügyi államtitkárt. A programban szereplő Nagy Anikó ugyanis nem jelent meg a konferencián - írja a napi.hu.
Az egészségügy sarkalatos, egyre mélyülő problémáiról, és ennek a betegekre gyakorolt hatásaitól beszéltek az IME egészségügyi szaklap konferenciáján az egymást követő előadók és hozzászólók. A teljesség igénye nélkül hol látják a problémákat az előadók?
Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász: Nem ördögtől való, ha a finanszírozó elindul a kötelező kiegészítő biztosítás irányába, de nem kerülhetnek hátrányba azok, akiknek nincsenek erre szabad forrásaik.
Pásztélyi Zsolt, a konferencia szervezője: Óvatosan kell kezelni a magánszolgáltatók sugallatát önnön fontosságukról. Ma ugyanis még mindig ötvenszer annyi ellátást végeznek a közfinanszírozott járóbeteg-ellátásban, mint a magánellátóknál.
Csath Magdolna egyetemi professzor: Egy friss felmérés szerint Magyarországon tartják a legtöbben bizonytalannak az egészségügyi rendszer működését. A várólista és a zsebből való fizetés aggasztja a legtöbbeket. Drámai WHO adatok vannak a magyarok halálozásáról, megbetegedéseiről. A problémák dacára az egy főre jutó állami ráfordítások nemzetközi összehasonlításban is nagyon szerények.
Bodrogi József egészségügyi közgazdász: Drámai egészségügyi adatokat közölt az OECD és a WHO. A kórházadósság mindaddig újratermelődik, amíg a finanszírozás, benne az amortizáció visszapótlása nincs rendezve. Tavaly a 100 milliárdos amortizációval szemben az egészségbiztosítási alapban 5 milliárdos vis major forrás állt.
További részletek a cikkben.