Mit csinálnak a mentők, amikor éppen nem mentenek? Ilyen az élet egy mentőállomáson a hétköznapokban.
Mivel foglalkoznak a mentők, amikor éppen nem egy betegen vagy sérültön segítenek? Hogy zajlanak a mindennapok a szegedi mentőállomáson? Ezekről beszélgettünk a délmagyar.hu e heti podcast adásában Hangai Józseffel, az OMSZ Dél-alföldi Regionális Mentőszervezetének kommunikációs munkatársával.
Általában 7 órakor kezdődik a szolgálat, de vannak kocsik, melyek 8-kor vagy akár 10-kor kezdenek, hiszen a beosztás mindig úgy készül el, hogy a legfrekventáltabb időszakban álljon rendelkezésre a legtöbb egység. A szolgálat kezdete előtt fél órával mi már bent vagyunk a mentőállomáson és leváltjuk az előző műszakot. Ekkor átbeszéljük azokat az eseményeket, melyek hatással lehetnek a következő időszak munkájára, majd a társunkkal közösen átnézzük az autót: minden eszközt, gyógyszert leellenőrzünk – beszélt a munka előkészületeiről Hangai József.
Mint elmondta, többféle mentőegység létezik a rendszerben. A mentőgépkocsik folyamatosan dolgoznak, hiszen napi szinten 75 körül van a riasztások száma, a kiemelt egységek – eset- és rohamkocsik, illetve mentőorvosi kocsik – pedig akkor, ha őket igénylő segítségkérés érkezik.
A kiemelt egységek, amikor az állomáson vannak, elsősorban az állomáson folyó képzésekben vesznek részt. A mentőgépkocsik személyzete pedig addig tartózkodik bent, amíg a következő feladatot meg nem kapja. Nemegyszer fordul elő, hogy ahogy beállnak a garázsba, máris szól a csengő és indulnak tovább. Nyugodtabb időszakban azonban van lehetőség az elhasznált eszközök pótlására, az autó takarítására, illetve egy kis pihenésre is – beszélt a mindennapokról Hangai József.
A szegedi mentőállomáson több mint százan dolgoznak, így ott mindig van mit tenni. Továbbiak a teljes cikkben