Óvatosan a magánbetegút-szervezőkkel, utólag nem lehet megtéríttetni az itteni kezelések költségét a szervezettel.
Az elmúlt kilenc évben már több mint 1300, a szomszédos államokban élő magyar beteg anyaországi gyógykezelését támogatta a magyar költségvetés, összesen csaknem 207 millió forint értékben, ebben azonban még nincs benne a teljes 2016-os elszámolás – derült ki a Magyar Kórházszövetség minapi konferenciáján. Cserháti Péter, a külhoni magyarok egészségügyi ellátásának megszervezésére alakult bizottság elnöke emlékeztetett: a kormány 2007-ben alkotta meg azt a rendeletet, amely a környező országokban nehezen vagy egyáltalán nem elérhető egészségügyi ellátások igénybevételéhez igyekszik hozzásegíteni a határon túl élő magyar betegeket - tudósított a magyaridők.hu.
A daganatos betegségeknél azonban csak a diagnosztika és a műtét költségét állja a magyar állam, a rendkívül drága kemo- és sugárterápia igénybevételét nem.
Cserháti Péter felhívta a figyelmet azokra a „magánbetegút-szervezőkre", akik azzal az ígérettel csalogatják magyarországi orvosokhoz ezekben a nagyvárosokban a kinti betegeket, hogy utólag is meg lehet téríttetni az itteni kezelések költségét a szervezettel. Ez azonban nincs így, ezért mind a betegeknek, mind a kórházaknak elemi érdekük, hogy körültekintően járjanak el ilyen esetekben.