A betegek főleg azokat a gyógyszereket nem váltják ki, amelyek elhagyásánál nem éreznek változást, ilyen például a koleszterincsökkentő.
Egyre többen nem váltják ki bizonyos gyógyszereiket, így spórolnak. A Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége szerint a reálbérek csökkenése a gyógyszervásárláson is meglátszik. Főleg vitaminokból vesznek kevesebbet és azokat a vényköteles gyógyszereket nem váltják ki, amelyek elhagyásánál nem éreznek változást. A Híradónak nyilatkozó háziorvos szerint azonban ezek a gyógyszerek is fontosak - derül ki az rtl.hu cikkéből.
Egyre többen vannak, akik meggondolják, mennyit költenek a gyógyszertárban. A Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének (HGYSZ) tagjai egyre inkább azt tapasztalják, hogy sokan spórolnak a gyógyszereken, és a felírt receptek közül sem mindent váltanak ki.
Markánsan látszik az, hogy az infláció hatására csökken a fizetések reálértéke, és ez a gyógyszertári vásárlásokban is érződik. Elsősorban különböző vitaminokat, táplálékkiegészítőket hagyják el a vásárlásnál. Azt is észrevettük, hogy azok közül, akiknek több vényköteles gyógyszer is fel van írva, sokan nem biztos, hogy mindent kiváltanak” – magyarázta Zlinszky János, a HGYSZ elnöke.
...
A HGYSZ szerint főleg azokat a gyógyszereket nem váltják ki, amelyek elhagyásánál nem éreznek változást, ilyen például a koleszterincsökkentő. A Híradónak nyilatkozó háziorvos szerint viszont ezek elhagyása hosszú távon állapotromláshoz vezet.
„Többféle kockázata van, mert vannak gyógyszerek, amelyek hatását valóban nem érezzük meg azonnal, viszont arra szolgálnak, hogy a megfelelő szintet fenntartsák, és ne romoljon az egészségi állapot, tehát ebben az esetben annyit tapasztalnak, hogy ugyanolyan jól vannak, mint tegnap – magyarázta Késmárky András.
A háziorvos szerint a koronavírus-járvány kezdete óta tendencia, hogy a betegek nem, vagy csak részben váltják ki a gyógyszereiket, illetve azt kérik, olcsóbb készítményeket írjon fel nekik.