Tavaly óta a legmodernebb európai szintű diagnosztikai és ellátórendszer fejlesztése is megkezdődött a helyszínen.
A 19. században az egészségügyet 7 orvos, 18 sebész, 7 fogász, 19 bába, 3 szemész, 7 baromorvos és 7 patika szolgálta Nógrád vármegyében. E területen a bányászat és az acélipar hozott változást: a szakmabeliek balesetei és betegségei vezettek odáig, hogy a bányatársaság 1870-ben Társpénztári Bányakórházat – a mai intézmény jogelődje – alapított. Ezzel elmondható, hogy a Szent Lázár Megyei Kórház immár 150 éve áll a nógrádiak egészségének a szolgálatában - írta a nool.hu annak kapcsán, hogy az alapításának 150. évfrodulóját ünneplő kórháztól megjelent egy történeti kiadvány.
A kiadvány bemutatóján Dr. Laczkó Tamás megbízott főigazgató a Kórház komplex fejlesztése című, történelminek mondható beruházásról is beszélt, az új intézmény a salgótarjáni önkormányzat és a magyar kormány megállapodása értelmében, a Modern Városok Program támogatásával épülhet meg, több mint 16 milliárd forintból.
– Az új intézmény háromszintes és 3300 négyzetméteres lesz. A beruházás során megépül a korszerű sugárterápiás eszközparkkal ellátott onkológiai központ, megújul és bővül a Sürgősségi Betegellátó Osztály, valamint elsőként az országban kiépül az alap- szak- és kórházi ellátásokat digitálisan összekötő mintaprojekt is – ismertette a megbízott főigazgató.
Az eredményesen lezajlott közbeszerzési eljárást követően tavaly nyáron beszállították és installálták a létesítendő új onkológiai központban helyet kapó, de a jelenleg működő osztályokon is hatékonyan és eredményesen alkalmazható vizsgáló és gyógyászati eszközöket.
Modern ultrahangkészülékek segítik a szakorvosok munkáját, variálható felszereltségű laparoszkópos tornyokat, mammográfiai és CT-berendezést is elhelyeztek a kórházban.