Az alacsony anyagköltség miatt is nagy lehetőségeket rejthet magában a különböző minőségű vizeken történő alkalmazásban.
Egy kínai kutatók által létrehozott szivacs képes megtisztítani a vizet a benne található mikroműanyagok 99,9 százalékától – írja a CNN nyomán a Telex.
A vuhani kutatók által kifejlesztett szivacs tintahalcsontból és pamutból kinyert cellulózból készült, amelyek teljesen organikus és biológiailag lebomló anyagok. A szűrés úgy történik, hogy a szivacs fizikailag elnyeli az apró műanyag darabkákat, és elektromágnesesen is magához vonzza azokat.
A Vuhanban kifejlesztett szivacs a kutatók tanulmánya szerint az alacsony anyagköltség miatt is nagy lehetőségeket rejthet magában a különböző minőségű vizeken történő alkalmazásban.
A mikroműanyagok már most is mindenhol jelen vannak, és szakértők szerint a szennyezés mértéke tovább fog nőni a következő években. A műanyagok elnyelésére korábban tesztelt módszerek drágák és nehezen kivitelezhetők voltak, ami miatt nem lehetett őket széleskörűen alkalmazni.
További részletek a Telexen.