Százezer magyar férfi közül 392, a nők közül 298 halálát okozza daganatos megbetegedés.
Magyarországon pörög a lakáspiac, bővül a lakásválaszték és a lakáshitelezés. Az élettel való elégedettségben és várható élettartamban már nem ilyen vidám a kép, nemzetközi összehasonlításban továbbra is sereghajtók vagyunk, egyre több orvos hiányzik és egyre kevesebben kockáztatják a táppénzt. A KSH Magyarország 2017 című friss kiadványából a teljesség igénye nélkül szemezgetett a napi.hu.
Nem újdonság, hogy nem állunk jól uniós összehasonlításban a születéskor várható élettartamot illetően. Az EU28-ak között a magyar statisztikák a legrosszabbak közé tartoztak 2016-ban is, a férfiak várható élettartamában csak Litvánia, Lettország, Románia és Bulgária áll rosszabbul Magyarországnál (69-73 év közötti várható élettartammal), míg a magyar nőnél csak a román és a bolgár nők halnak korábban (78-80 év).
Az ezer lakosra jutó halálozás sem mutat rózsás képet, 2015-ös nemzetközi adatok szerint a magyar halálozási statisztikáknál csak bolgár és a román rosszabb az EU-ban. 2016-ról 2017-re Magyarországon mindkét nem halandósága emelkedett.
A halálozások közel fele (49 százalék) a keringési rendszer betegségei, negyede (26 százalék) daganatos megbetegedések következménye volt 2016-ban. Százezer magyar férfi közül 392, a nők közül 298 halálát okozza daganatos megbetegedés, míg a keringési betegségek 596 férfit és 681 nőt visznek el 100 ezer megfelelő nemű lakosból. Táppénz, idősödés, háziorvoshiány és orvosbérek a teljes cikkben