A kamara szerint súlyos ellátásbiztonsági és hozzáférési kockázatot rejt a megyei egészségügyi ellátást meghatározó kórházak definíciója.
Nem hagyott érdemi nyomot a kormány december 30-ai rendeletein, hogy a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára az orvos kamarával még egy karácsony előtti rendkívüli fórumon próbálta tisztázni a korrekcióra szoruló részleteket. A tavalyi év utolsó előtti napján lényegében változatlanul jelentek meg a Magyar Közlönyben az egészségügy jelentős szegmensének működését átíró részlet szabályok - írta a nepszava.hu.
Az egészségügy átalakítását célzó törvények részletszabályai egyebek mellett átrajzolják az alapellátási körzeteket. Januártól mérni szándékoznak a háziorvosok munkájának minőségét, ám a Magyar Orvosi Kamara (MOK) szerint az új indikátor-rendszer követhetetlen, bonyolult. A MOK szerint a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő lényegében annyit fizet majd, amennyit jónak lát az eddig fix területi díjként megkapott havi 250 ezer forint helyett.
A jövőben az is működhet (vár)megyei kórházként, amely a 21 ellátási szakterületből csak ötöt üzemeltet. Ez a köztestület szerint azzal fenyeget, hogy lehet olyan megyei alapkórház, amelyekből alap szakmák is hiányoznak.
A rendeletcsomag része az is, hogy az Országos Mentőszolgálat veszi át és a városi kórházzal közösen alakítják ki a szolgáltatást. Aggályosnak és számos pontjában pontatlanak ítélte a köztestület az ügyeleti rendszer átszervezését. Ennek kapcsán a köztestület hiányolta a jogszabályból, hogy ki, miből fizeti az ügyeletet ellátó orvost, szakdolgozót? Ki biztosítja a fogyó anyagokat, a gépkocsit és a gépkocsi vezetőt, ha házhoz kell menni a beteghez? További részletek a teljes cikkben