Múlt heti becslés szerint Kínában naponta több mint 1 millió ember fertőződik és kb 5 ezer hal meg a koronavírusban.
Kína január 8-tól eltörli az utolsó koronavírus elleni intézkedését, amelynek alapján az országba beutazóknak kötelezően karanténba kell vonulniuk – jelentették be a hatóságok. Peking zéró-Covid politikája miatt közel három évig elzárták az országot a külvilágtól.
A magyarnemzet.hu beszámolója szerint az ázsiai állam december elejétől fokozatosan megszüntette a járványellenes korlátozásait, miután óriási tüntetéshullámot váltott ki, hogy Kína még mindig drákói szigort alkalmaz, ami megbénítja az ország gazdaságát és jelentősen megnehezíti a mindennapi életet. Míg a világ többi részén már jóval korábban enyhítettek a koronavírus-ellenes intézkedéseken, Kínában lezárásoknak, kötelező teszteléseknek és karanténnak tették ki a lakosokat.
A korlátozások feloldásával ugyanakkor újabb válsághelyzet ütötte fel a fejét. A koronavírusos esetek számának hirtelen megnövekedése miatt a kórházak zsúfolásig tele lettek, és a halálesetek száma is emelkedik, főleg az idősek körében. A pontos számok azonban nem ismertek, mivel Peking vasárnap leállította a járvánnyal kapcsolatos napi adatok közlését. Az Airfinity brit székhelyű egészségügyi adatszolgáltató múlt heti becslése szerint Kínában naponta több mint egymillió ember fertőződik és körülbelül ötezer hal meg a koronavírusban.
A zéró-Covid politika megszüntetése megosztotta a kínai lakosságot, sokan örömmel fogadták, hogy végre szabadon útra kelhetnek. Az ország utazási irodái szerint az utazásra vonatkozó korlátozás eltörlésének hírére megugrott az utasforgalom. Várhatóan a 2023. január 22-re eső kínai újévre is óriási tömegek indulnak meg, hogy együtt ünnepeljenek szeretteikkel.
További részletek a cikkben.