A tapolcai kórházátalakítás után másfélszeresére nőtt az ajkai kórház leterheltsége.
A 2012-es tapolcai kórházátalakítás után jelentős mértékben megnövekedtek a környező kórházak terhei. Az ajkai Magyar Imre Kórház lett a leginkább leterhelve, hiszen a saját járása mellett a sümegi és a tapolcai járásból érkező betegeket is el kell látnia. Ehhez azonban nincs elegendő orvos, ápoló, és eszköz, így napi problémát okoz a betegek megfelelő ellátása - olvasható a tapolcaujsag.hu-n.
Erről Rig Lajos beszélt minapi tájékoztatójában. Mint megtudtuk, az országgyűlési képviselő közérdekű adatigényléssel fordult az ajkai kórház vezetéséhez, konkrétan a betegszámok alakulására kérdezett rá 2011. július-augusztus, illetve 2016. július-augusztus vonatkozásában. A kapott adatok alapján a betegek száma nagyjából másfélszeresére nőtt, a tapolcai és sümegi járásból érkező betegek száma pedig megsokszorozódott az említett időszakban.
Ráadásul az ellátásra szorulók több mint fele mentővel érkezik a sürgősségire, 30-50 százalékban a sümegi, vagy a tapolcai járásból. Őket nagyobb részben 24 órán belül elbocsátják, így a hazajutás újabb gond számukra. Ha éppen nincs hozzátartozó, ismerős, aki segíteni tudna, akkor kénytelenek a tömeg-közlekedéssel hazajutni.
– Továbbra is küzdök azért, hogy a tapolcai kórház ismét teljes értékű intézmény lehessen. Megkerestem Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkárt, akinek vázoltam a helyi gondokat és igényeket. Az államtitkár belátta a helyzet súlyosságát, és a változtatás szükségességét, így előremutató tárgyalásokba kezdhettünk. Első körben egy sürgősségi fogadóhely megvalósítása a cél – mondta Rig Lajos.
Hozzátette, a funkcióbővítés komoly segítség lenne, hiszen a 24 órán belül elbocsátásra kerülő betegek nagyobb része Tapolcán maradhatna, amely amellett, hogy az ellátottak kényelmét is szolgálja, enyhítené az ajkai kórház és a mentőszolgálat leterheltségét.