A munkaerőhiány jelenti a kórházak legnagyobb problémáját a kórházszövetség elnöke szerint.
Az orvos- és nővérhiányt nevezte az ágazat legsúlyosabb problémájának a Magyar Kórházszövetség elnöke. Svébis Mihály a szervezet 30. kongresszusa alkalmából a Magyar Időknek úgy nyilatkozott: a munkaerőgondok mellett a kórházak kedvezőbb finanszírozására is megoldást kell találni, egyúttal az új kormánytól egy teljes körű reformcsomagot is nagyon várnak az ágazat szereplői.
A külföldre vándorlásnál is nagyobb probléma a magyar egészségügyben a pályaelhagyás. Felmérések szerint az aktív orvosok 12 százaléka dolgozik külföldön, de ennél is nagyobb, 16 százalékos a pályaelhagyók aránya – azoké, akik például gyógyszergyáraknál, egészségügyi cégeknél dolgoznak – mondta lapnak a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) elnöke.
„A kórházakra egyre nagyobb terhet ró, hogy kevés a szakképzett ápoló, akiket nem lehet segédnővérekkel pótolni. Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) elnöke korábban megkongatta a vészharangot, amikor jelezte, hogy hamarosan tömegével mennek nyugdíjba szaktudással rendelkező, tapasztalt ápolónők, akiket nem tudnak majd kellő számban pótolni. A legsürgetőbb feladat elérni azt, hogy minél többen válasszák az ápolóképzést” – fogalmazott Svébis Mihály. Szerinte ennek érdekében fontos lépést tett a most leköszönő kormány az ágazati bérmegállapodással, ám nem csak ebben kell továbblépni, szükség van egy egészségügyi életpályamodellre is.
A teljes cikk a magyaridok.hu portálon olvasható.