A balatoni és Velence tavi kisvárosok üdülőinek elözönlése lehetséges új gócpontok kialakulását segíthette.
Járványügyi szakembereket is megbotránkoztatott, hogy megjelent a parlament hétfői ülésén B. Nagy László, a Fidesz szegedi képviselője, aki március 15-én együtt koszorúzott Rovó Lászlóval, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) koronavírussal fertőzött rektorával. A politikus hét napja miután Rovó László fertőzöttsége bizonyítottá vált önként választotta azt elkülönítést, és ezt maga szakította meg azzal, hogy bement a Parlamentbe. A hatályos járványügyi szabályok szerint, ha B. Nagy László tesztje pozitív lesz, akkor mindazokat, akik hétfőn találkoztak vele, karanténba kell küldeni - írja a nepszava.hu.
Szakértőnk szerint nem ez az egyetlen „lazaság”, ami rontja a járványügyi intézkedések hatékonyságát. Például szakmailag megmagyarázhatatlan, hogy amikor az operatív törzs elrendelte a felsőfokú oktatási intézmények bezárását, miért nem függesztették fel azonnal a tömeges egyházi szertartásokat is. A zsúfolt, hideg, páradús templomok, a közös éneklés, az idősek nagyarányú részvétele – mind, mind olyan tényező, amely segíti a vírus terjedését.
A kollégiumokból való kiköltöztetés is nagyon szerencsétlenül zajlott le. Péntekig el kellett hagyni a kollégiumot, majd egy „szombati” intézkedéssel vasárnap estig ki is kellett költözni. Ez a vidéki diákok esetében azt jelentette, hogy legalább kétszer utaztak keresztül az országon és akár terjeszthették is a vírust.
Súlyos hiba, hogy a hatóságok nem tettek semmit azért, hogy a fővárosból ne induljanak tömegesen a családok a nyaralóhelyekre. A balatoni és Velence tavi kisvárosok üdülőinek elözönlése lehetséges új gócpontok kialakulását segíthette. Ráadásul ezek a települések az év ezen szakaszában nincsenek felkészülve tömeges ellátásra.
További részletek a cikkben.