Egy korábbi felmérés szerint minden esetben egyedülálló nők mondanak le a babájukról.
Bár 1996 és 2012. május 31. között nem készült hivatalos adatgyűjtés arról, hány újszülöttet helyeztek el csecsemőmentő inkubátorokban, ugyanakkor az érintett szolgáltatók és a szakma képviselőinek a tájékoztatása alapján általánosságban elmondható, hogy évente 6-8 gyermek életét mentették meg a gyermekmentő inkubátorok – derül ki abból a tájékoztató anyagból, amit az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) küldött a Napi Gazdaság kérdéseire válaszolva. Ezután, 2012. június 1. és december 31. között 4, 2013-ban 2, míg 2014-ben 11 csecsemőt tett az édesanyja inkubátorba. Vagyis az 1996 óta működő csecsemőmentő inkubátorok körülbelül százötven újszülött életét mentették meg Magyarországon.
Az első készüléket közel húsz éve a budapesti Schöpf-Merei Kórházban helyezték ki, és 2012 decemberéig országszerte 26 intézménynél volt csecsemőmentő inkubátor. Akkor és azóta újabbakat adtak át, így idén már 32 ilyen készülék működik az országban.
Frivaldszky Edit, az Együtt az Életért Közhasznú Egyesület elnöke lapunknak elmondta: a kihelyezett inkubátorok az újszülöttgyilkosságok számát csökkenthették. Ugyanakkor jelezte: nincs információja arról, az utóbbi évtizedekben hány csecsemőgyilkosságot követtek el évente, és a bűncselekmények száma csökkent-e az inkubátorok kihelyezése után. – Amióta vannak ilyen inkubátorok, azoknak az anyukáknak, akik egyedül, felfokozott lelkiállapotban szülik meg a gyermeküket, és nem akarják megtartani az újszülöttet, van választási lehetőségük. Ha valaki inkubátorba helyezi az újszülöttet, már tesz egy bátor lépést a gyermek érdekében.