Egy applikációval mérni lehetne a stressz-szintet és ez megoldásokat is nyújtana annak csökkentésére.
Két szegedi csapat is az idei Richter Anna Díj döntőjébe került; gyógyszerész kategóriában az országjáró roadshow, illetve pedagógus kategóriában a stresszkezelést segítő applikáció. Modern és aktuális megoldásokkal segítik más fiatalok pályaválasztását, életminőségének jobbítását. A pályamunkákra a díj honlapján március 8-ig a közönség is szavazhat - írja a delmagyar.hu.
Reggelente néhány percet meditálok, illetve újra rendszeresen sportolok. Megváltoztak a napjaim – avatott be Boross Katalin, szegedi ötödéves orvostanhallgató, eddig mit tett meg azért, hogy a saját életében úrrá legyen a stresszhelyzeteken. Csapattársával, Kovács Ádámmal, aki alapszakon végzős programtervező informatikus, azon dolgoznak, hogy társaiknak – később pedig akár a munka világában tevékenykedőknek is – segítsenek a stresszkezelésben.
Tapasztalják, a hallgatók a vizsgák miatt képesek az egészségüket is kockára tenni. Selftime, fejlesztés alatt álló, applikációjukkal mérni lehetne a stressz-szintet és megoldásokat nyújtana annak csökkentésére. Egészséges életmódra biztatná a felhasználókat, és az alkalmazás a „virtuális barát” szerepét is betöltené. Támogató üzenetet küldene, például vizsga után: „Ügyes voltál, menj haza, és pihenj! Megérdemled!”
A szegedi hallgatók projektjét a 2020-as Richter Anna Díj egyik döntős pályázatának választották. A meghirdetett négy kategória – pedagógus, orvos, egészségügyi dolgozó, gyógyszerész – egy-egy díjasa négy-négy millió forintot kap saját projektje megvalósítására. Március 8-ig azonban, a www.richterannadij.hu oldalon elindult szavazással, a közönségdíj – mintegy 4 millió forint – sorsa a voksolók kezében van. Március 19-én ünnepélyes gála keretében derül fény a döntősök kilétére.
További részletek a cikkben.