Szent György napi ünnepséget tartottak a kórházban.
A jeles alkalomból minisztériumi elismeréseket is átadtak. Az ünnepen a kórház jövőjéről, lehetőségeiről is szó esett. Kerkuska László, a Szent György kórház gyermeksebészeti részlegének vezető főorvosa valóban meglepődött, amikor az ünnepségen bejelentették, idén ő kapja a Batthyány-Strattmann László Díjat, amely az egyik legrangosabb életműdíj. A Pro Sanitate díjat Csernavölgyi István főigazgató Hagymásy Lászlónak, a szülészet-nőgyógyászat vezető főorvosának, adta át. Ugyanezt a rangos elismerést vehette át Antal Sándorné, a kórház gazdasági igazgatóhelyettese is, akinek a munkája nekünk, laikusoknak olykor betegeknek kevésbé ismert, ám elengedhetetlen ahhoz, hogy a gyógyításra felesküdöttek valóban gyógyíthassanak – olvasható a feol.hu portálján.
Ez a nap azokról szól, akik sokszor kaptak pofonokat, ám akik ma valóban győztesek - Csernavölgyi István főigazgató ezekkel a szavakkal (is) köszöntötte a tavaly november óta Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház nevet viselő intézmény háromezer(!) dolgozóját. A Szent György-napi ünnepségen persze csak a dolgozók töredéke tudott ott lenni, hiszen a műtétek, a kezelések nem állhatnak le, mégis, zsúfolásig telt a kórház előadója.
A főigazgató az 1902-ben alapított kórház múltjáról, és annak jövőről is beszélt. Száztizenegy éve 150 dolgozója volt, ma háromezren dolgoznak itt – mondta Csernavölgyi, aki úgy vélekedett: az intézmény jövője szempontjából nagyon fontos, milyen besorolást kap a Dunántúl legnagyobb kórháza. Szóbeli információi szerint a térségi társközpont szerepet szánják a kórháznak, ami a finanszírozás megléte miatt lesz fontos kérdés. A finanszírozási harcban a város és a megye vezetése sok segítséget ad, a kórházban folyó fejlesztések összértéke eléri a tízmilliárd forintot, igyekeztek minden területen fejlesztést végrehajtani – emelte ki a főigazgató.
A móri kórház integrációja is szóba került, a főigazgató szerint szakmailag, gazdaságilag indokolt volt ez a lépés, az ellátáshoz nem nyúltak, sőt a tervek szerint külön kardiológiai rehabilitációs osztály is lesz Móron.
2015-re a cél a betegek esélyegyenlőségének megteremtése a kórház külső telephelyeinek fejlesztésével.