Ma szemmel láthatóan több gyerek szenved asztmában, allergiában, felszívódási zavarokban, mint régen.
Szlávik János infektológust a Rádió 1 reggeli műsorában kérdezték a Kínából érkező gyanús hírekről. A doktor, ahogy a koronavírus-járvány elején, most is azt mondta, nincs miért aggódni: akkoriban Kína még nem igazán szolgáltatott adatokat az egészségügyi helyzetről, ám mára már szorosan együttműködik a WHO-val, a terjedő fertőzések tekintetében pedig a magyarországihoz hasonló, szigorú ellenőrzési rendszert vezettek be. De mi történik akkor a világban megint? - teszi fel a kérdést a blikk.hu.
...
Szlávik János doktor pénteken azt mondta, az a fajta tüdőgyulladás, ami most terjed Kínában, annak köszönhető, hogy a csak nemrég feloldott covid-korlátozások után lekerült a maszk az emberekről, a gyerekek pedig így a közösségekben, ahogy máshol a világon is, könnyedén elkapják a most aktuálisan terjedő fertőzéseket. Ezt a tüdőgyulladást a Mycoplasma nevű baktérium okozza, mely legtöbb esetben lábon kihordható, enyhe lefolyású tüdőgyulladást eredményez. Tény az is, hogy könnyű széthordani a világban utazások során. A fertőzés már Európában is megjelent, Dániában és Hollandiában számoltak be az esetszámok növekedéséről.
A Mycoplasma jól reagál antibiotikumokra, ám Szlávik doktor arra is figyelmeztetett, hogy a baktériumoknál a túlzott antibiotikum-használat rezisztenciát alakít ki, vagyis egyre erősebb gyógyszerek szükségesek a megfékezésükhöz. A rádiós beszélgetésből kiderült, hogy az orvos egyetért azzal is, hogy ma szemmel láthatóan több gyerek szenved asztmában, allergiában, felszívódási zavarokban, mint régen. Ennek egyik oka, hogy a szülők ma túlféltik a gyerekeiket és a fejlődő szervezet, benne a „tanuló” immunrendszerrel, nem találkozik idejében azon anyagokkal, amik ellen meg kellene tanulnia védekezni.
További részletek a cikkben.