• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szociális szféra: nem az alacsony fizetésükre panaszkodnak leginkább

Lapszemle 2024.01.29 Forrás: nepszava.hu
Szociális szféra: nem az alacsony fizetésükre panaszkodnak leginkább

„Van olyan településvezető, aki a családsegítőket direktben utasítja, hogy a rászorulók közül a helyzetüktől függetlenül kik kaphatnak, és kik nem segítséget”.

A szociális ágazatban dolgozó 90 ezer idősotthoni ápoló, gondozó, mentálhigiénés szakember, házi segítségnyújtó, hajléktalanellátásban dolgozó, gyermekvédelmi szociális szakember, iskolai szociális munkás, családsegítő többsége nem az alacsony fizetésüket, hanem a kiszolgáltatott helyzetüket és a szakmai inkompetenciát jelölte a legnagyobb problémának – jelentette ki a Népszavának a Szociális Ágazatban Dolgozók Szakszervezet (SZÁD) elnöke. Köves Ferenc szerint a csaknem három hónappal ezelőtt indított, Változást a szociális ágazatban elnevezésű akciójukra az ország minden pontjáról, az összes megyéből, és az ágazat minden területéről érkezett már válasz.

Többen telefonon elmondták, feudális viszonyok uralkodnak a munkahelyeken, ez elsősorban a kisebb településen működő intézményekre jellemző. A beosztottakat megalázzák a főnökök, vagy akár egy önkormányzati fenntartású intézményben maga a polgármester hoz nem az ő kompetenciájához tartozó döntést. „Van olyan településvezető, aki a családsegítőket direktben utasítja arról, hogy a rászorulók közül a helyzetüktől függetlenül kik kaphatnak, és kik nem kaphatnak anyagi vagy tárgyi segítséget” – mondta.

Köves Ferenc kijelentette: a szakszervezet körülbelül egy hónap múlva lezárja a válaszadás lehetőségét, összesíti a problémákat, és felkeresi vele Pintér Sándor belügyminisztert. Azt reméli, hogy ezt követően megindulhatnak a tárgyalások a döntéshozókkal a munka-és bérkörülmények javításáról. Azt is reméli – mondta az érdekvédő –, hogy a munkakörülmények is változhatnak, ha a minisztériumban ismét szembesülnek azzal, hogy a bogarak, az ágyi poloska vagy a csótány gyakori vendég a bentlakásos intézményekben. Kínosnak tartják majd talán azt is, hogy beázott mennyezetű és málló vakolatú épületekben dolgoznak a szociális szféra alkalmazottai. Továbbiak a cikkben