A fizetések emelése és a bürokrácia megreformálása érdekében tiltakoznak a gyógyítók.
Németországban háromnapos sztrájkba kezdtek a háziorvosok és szakorvosok az alacsony bérek és a fojtogató bürokrácia miatt. Az egészségügyi minisztérium egyelőre elutasította követeléseiket, de épp a koronavírus és az influenza újbóli támadásakor nem biztos, hogy ideális, hogy több ezer német rendelő és klinika zárva tart. A kormány egészségügyi politikája váltotta ki a szakemberek nemtetszését, ami szerintük növeli a költségeket, csökkenti a bevételeket, és egyre több bürokráciával terheli őket, írja az Index.
Eugen Brysch, a betegek érdekeit védő Deutsche Stiftung Patientenschutz alapítvány elnöke azt hangsúlyozta, minden szakma dolgozói sztrájkolhatnak az érdekeiért, de ez a sztrájk most nem a megfelelő embereknek okoz kellemetlenségeket.
Főleg vidéken ez az akció az időseket és a kiszolgáltatottakat sújtja... Az orvosoknak oda kell vinniük az ügyeiket, ahol valóban tudnak valamit változtatni – a minisztériumokhoz, Karl Lauterbachhoz vagy a biztosítótársaságokhoz.
A sztrájkban részt vevő húsz egyesület azzal érvelt, hogy a leállás célja a betegek jólétének hosszú távú védelme, és a jelenlegi akciót „kisebb rossznak” nevezték, mivel egyre több praxis kényszerül bezárni, és egyre több orvos megy korán nyugdíjba. Az alacsony orvosi fizetések az egészségbiztosítók által rájuk kényszerített költségvetés következményei, írja az Index.