A főemlősökön már elvégzett, ilyen dózisú és ütemezésű kísérletek biztató eredménnyel zárultak.
A Walter Reed katonai kutatóintézet (WRAIR) tudósai olyan új koronavírus elleni vakcinát fejlesztettek, amely a kórokozó minden eddigi variánsa ellen hatásos lehet – írta meg az Interesting Engineering nyomán a hvg.hu.
A termék másfajta technológián alapszik, mint az eddig ismert koronavírus-vakcinák, és röviden SpFN-nek nevezik. Az eljárás során egy tüskeferritin-nanorészecskés vakcina készül. Az újdonságban olyan kis részecskék találhatók, amelyek több (összesen 24) különböző oldallal rendelkeznek, így pedig több variáns ellen is képes védelmet nyújtani.
Az oltóanyagból két adagot kell beadni, 28 napos különbséggel. A főemlősökön már elvégzett, ilyen dózisú és ütemezésű kísérletek biztató eredménnyel zárultak, a vakcina ugyanis az eddigi vírusvariánsok, az alfa (a brit), a béta (a dél-afrikai), a gamma (ez a brazil) és a delta (vagyis az indiai) mutáció ellen is jól működött.
Az Interesting Engineering hírében nem szerepel, de a Defense One azt írta, hogy a vakcinát a legújabb vírusváltozat, az omikron ellen is tesztelik, ám az ezzel kapcsolatos eredmények még nem ismertek.