A kutatás során jellemzően a férfiak és a magasabb beosztásban dolgozók írtak csúnyábban.
Széles körben elfogadott tény, hogy az orvosok kézírása csúnya, olvashatatlan, valószínűleg csak a gyógyszerész tudja dekódolni, halandó embernek esélye sincs rá. A probléma annyira berögzült a köztudatba, hogy több kutatás is foglalkozott vele, hogy vajon tényleg minden orvos kézírása ilyen-e, vagy ez az egész egy városi legenda, és igenis vannak gyöngybetűkkel receptet író orvosok is, írja a Telex.
A BMJ szaklapban megjelent tanulmányhoz kutatók 209 egészségügyi dolgozót, köztük 82 orvost kértek meg arra, hogy tíz másodperc alatt írjanak le egy adott szöveget. Az eredmények azt mutatták, hogy az orvosok kézírása nem volt kevésbé olvasható, mint a többieké. A kutatás során jellemzően a férfiak és a magasabb beosztásban dolgozók írtak csúnyábban. Az általános olvashatósági pontszámok alapján a kutatók azt a következtetést vonták le, hogy az átlagos orvos írásának olvashatósága valahol a „korrekt” és a „jó” közötti skálán mozog.
Készült olyan kutatás is, amelynek eredményei azt mutatják: az orvosok igenis csúnyábban írnak, mint a többi foglalkozást űzők. Egy, The Medical Journal of Australia szaklapban megjelent tanulmány szerint 200 orvos és 500 közösségi önkéntes összehasonlítása során kiderült, hogy az orvosok sokkal több ronda betűt írnak le, mint az önkéntesek. Szintén a BMJ-ben jelent meg egy másik tanulmány, amelyből ugyancsak az derült ki, hogy az orvosok több deformált betűt írnak, mint a többi egészségügyi dolgozó.
További részletek a Telex cikkében.