Előadások és interaktív programok keretébenmutatják be a termékenység, a reproduktív egészség és a családtervezés különböző aspektusait.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság Humánreprodukciós Igazgatósága védnöksége mellett, Termékenységtudatosság hete néven indul útjára az a cilvil szervezetek által életre hívott országos edukációs rendezvénysorozat, amely izgalmas és tabudöntögető témákkal hívja fel a Z-generáció, valamint a fiatal párok figyelmét arra, hogy a petefészek nem botoxolható, és a férfiak nemzőképessége sem tart örökké - ismertette a részleteket az OKFŐ portálja.
A Termékenységtudatosság hete lehetőséget biztosít arra, hogy a társadalmat tájékoztassuk a termékenységre vonatkozó legfontosabb kérdésekről. Célunk, hogy az országos roadshow keretében felhívjuk a Z-generáció figyelmét arra, hogy ez a kérdéskör, közelebb van, mint gondolnák, és már ma is sokat tehetnek annak érdekében, hogy később annyi gyermekük születhessen, amennyit szeretnének. Továbbá teret és lehetőséget szeretnénk biztosítani a már családalapítást tervező pároknak, hogy hiteles előadásokat hallgathassanak meg a témában, és személyesen találkozhassanak a reprodukciós egészségmegőrzés elismert hazai szakértőivel, naprakész információt kapjanak arról, milyen lehetőségek állnak rendelkezésükre, ha gyermeket szeretnének.
A roadshow állomásai és időpontjai
Április 23., kedd, Budapest: Egy új élet – a tudatos élet
MCC Scruton Kávézó; 19:00-20:30
Keynote speach: Kigyóssy Örs párterapeuta - Tudatos párkeresés, avagy biztonságos kötődésű párkapcsolat elérése
Kerekasztal-beszélgetés: Dr. Sipos Miklós klinikai főorvos, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista, Soltész Krisztina klinikai pszichológus és Kigyóssy Örs beszélget arról, hogyan készüljünk időben és tudatosan a családalapításra? Mi a leggyakoribb elakadás a meddő párok esetén? Mit tehetünk korai életszakaszunkban, hogy időben gondoskodjunk a családalapítással kapcsolatos terveinkről?
További részletek és regisztrációs lehetőség az ingyenes eseményre itt
Április 23., kedd, Debrecen: Meddőség – tények és tévhitek
Debrecen INVITRO épület IVD előadóterem; 18:30-20:00
Keynote speach: Dr. Krauth Barbara - A meddőséget övező tények és tévhitek
Kerekasztal-beszélgetés: Dr. Krauth Barbara, szülész-nőgyógyász, Dr. Szűcs Miklós, andrológus, urológus és Gökler Kriszti, személyi edző, prenatális és posztpartum tréner keresik arra a választ, hogy milyen tévhitek övezik a meddőséget, és segítenek megérteni, hogy miért kulcsfontosságú az, hogy élnek a fiatal lányok, fiúk, hogyan befolyásolhatja az életmódjuk a jövőjüket.
További részletek és regisztrációs lehetőség az ingyenes eseményre ezen a linken érhető el.
Április 24., szerda, Szeged: Meghackelhető a biológiai óra?
SZTE - Banga Ilona Egészségtudományi Képzési Központ; 19:00-20:30
Keynote speach: Dr. Katona Renáta, a Felelősen Magadért Egyesület szülész-nőgyógyász szakértője – Meghackelhető a biológiai óra?
Kerekasztal-beszélgetés: Dukai Regina, endometriózis érintett, édesanya, Dr. Katona Renáta és Jaksity Kata, a Felelősen Magadért Egyesület elnöke beszélget arról, hogy mit tehet egy elfoglalt, sikeres nő, ha tudja, hogy csak később szeretne gyermeket? Meddig és miként tudunk előre gondoskodni a családalapításról?
További részletek és regisztrációs lehetőség az ingyenes eseményre ezen a linken érhető el.
Április 24., szerda, Miskolc: Hogyan befolyásolja az étkezés a termékenységedet?
3515 Miskolc-Egyetemváros Egészségtudományi Kar Stefánia épület; 18.30-20.00
Keynote speach: Dr. Reszler Beáta - Hogyan befolyásolja az étkezés a termékenységedet?
Kerekasztal-beszélgetés: Dr. Fülöp Vilmos, egyetemi docens, szülész-nőgyógyász, Dr. Reszler Beáta, szülész-nőgyógyász, endokrinológus beszélget Kádár Annával, a Dr. Kőrösi Tamás Reproduktív Támogatás Alapítvány kuratóriumi elnökével arról, hogy az étkezés milyen nagy hatással van nemcsak az általános, de a reproduktív egészség megőrzése szempontjából is.
További részletek és regisztrációs lehetőség az ingyenes eseményre ezen a linken érhető el.
Április 25., csütörtök, Pécs: Fájdalmas menstruációtól a meddőségig
PTE ÁOK Központi Épület I. emeleti Dékáni Tanácsterme; 16:30-18:00
Keynote speaker:Inzsöl Júlia
Kerekasztal-beszélgetés: Salamon Adrienn, a Női Egészségért Alapítvány elnöke vezetésével Dr. Várnagy Ákos, egyetemi docens, szakmai vezető
Dr. Bodor Andrea Lili, pszichológus, PTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, Életkör Pszichológiai Műhely, Inzsöl Júlia, videós tartalomgyártó és podcaster, valamint Dr. Nagy Bernadett M.D., PhD, egyetemi tanársegéd segítenek jobban megérteni, hogy mikor és miért okozhat az endometriózis, PCOS, mióma meddőséget, és mit tehetnek az érintettek, ha majd egyszer gyermeket szeretnének.
További részletek és regisztrációs lehetőség az ingyenes eseményre ezen a linken érhető el.
Április 25., csütörtök, Győr: Botoxolható a petefészek?
Széchenyi István Egyetem, 9026 Győr, Egyetem tér 1. Menedzsment Campus MC. 001-002; 18:30-20:00
Keynote speach: Dr. Szöllősi Katalin, főiskolai adjunktus, védőnő Semmelweis Egyetem, osztályvezető, OKFŐ Humánreprodukciós Igazgatóság – Botoxolható a petefészek?
Kerekasztal-beszélgetés:Dr. Szoboszlai-Kiss Katalin, a Széchenyi István Egyetem Jogelméleti Tanszék habilitált egyetemi docense; Dr. Boga Péter, szülész-nőgyógyász szakorvos, a győri DUNAMENTI REK orvosigazgatója; Farkas-Halász Évi, az Anyaként is fitten blog szerzője, receptkönyv szerző és Dr. Szöllősi Katalin beszélget arról, hogy miért fontos a biológiai óra, ha családalapításról van szó.
További részletek és regisztráció itt
Az roadshow állomásokon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A jelentkezéseket ezen a honlapon várjuk: www.termekenysegtudatossag.hu
Termékenységtudatosság hete záró konferencia
Az első alkalommal megrendezésre kerülő Termékenységtudatosság hete rendezvénysorozatot egy egész napos konferencia zárja 2024. április 27-én szombaton, Budapesten, a Danubius Hotel Heliában, melyre a kedvezményes jegyek elővételben válthatók ide kattintva.