A szegedi egyetem, ahol az eset másfél éve megtörtént, elismerte a hibát.
Két orvosnőt és egy ápolót vádolt meg az ügyészség, mert tévedésből a gerinccsatornába adtak be egy, kizárólag vénába szúrható injekciót. Az ellátási hiba miatt meghalt egy tizennégy éves gyerek. A szegedi egyetem, ahol az eset másfél éve megtörtént, elismerte a hibát. Úgy tudjuk: a család tíz- és húszmillió forint közötti összeget kapott kártérítésként készítményeket – írja a Népszabadság – online.
Az egyetem a tévedést elismerte – nyilatkozta a Népszabadságnak Szabó Gábor, a Szegedi Tudomány Egyetem rektora. Peren kívüli megállapodással kártérítést fizetett a hozzátartozóknak. (A lap úgy értesült, a család tíz- és húszmillió forint közötti összeget kapott.) Az egyetem az eset után azonnal átalakította az ellátási protokollokat, azóta például külön színkódokkal jelölik a kockázatos készítményeket, mondta Szabó Gábor, hozzátéve azt is: a hibát elkövető orvosokat és az érintett ápolót nem függesztették fel a munkavégzés alól. Az ártatlanság vélelme mindenki megillet. Nem mindegy, hogy orvosi tévedésként, vagy vétkes gondatlanságként ítéli meg a bíróság az esetet. A munkajogi következményeket meg kell előznie a bíróság döntésének.
Ábrahám László, az ellátási hiba áldozatának családját képviselő orvos-ügyvéd kiemelte: nagy dolog, hogy egy ilyen ügyben a vádemelésig el lehet jutni. A foglalkozás körében elkövetett hibával kapcsolatban más megítélés alá esik egy sofőr, aki halálos balesetet okoz, és az orvos, aki ugyanúgy megszegi a szabályokat. Gyakran minden ok nélkül is hosszú évekig húzódnak az eljárások.