• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Tiltakozik az orvos szakszervezet a törvénymódosítás ellen

Lapszemle 2018.11.27 Forrás: Magyar Orvosok Szakszervezete
Tiltakozik az orvos szakszervezet a törvénymódosítás ellen

A Magyar Orvosok Szakszervezete  tiltakozik a Munka Törvénykönyvét érintő módosítások ellen.

Egyetértve a LIGA Szakszervezetek és a Munkástanácsok Országos Szövetsége közleményében foglaltakkal, azt megerősítjük jelen tiltakozásunkkal – tette közzé állásfoglalását a Magyar Orvosok Szakszervezete a Facebook-oldalán. Mint írták,

"A Magyar Orvosok Szakszervezete tiltakozik a Kósa-Szatmáry FIDESZ képviselők által a Munka Törvénykönyvét érintően, 2018. november 20. napján 20:51-kor benyújtott, "A munkaidő-szervezéssel és munkaerő-kölcsönzés minimális kölcsönzési díjával összefüggő egyes rendelkezések módosításáról" címet viselő törvényjavaslat elfogadása ellen.

A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény európai színvonalú, egy demokratikus állam jogrendjébe szervesen beleillő, a munkavállalói - szakszervezeti jogokat széles körben tartalmazó törvény volt, amelyeket már az előző kormányok is folyamatosan "lerontottak". A demokratikus vívmányok teljes lerombolásra a 2012. évi I. törvény, mint új Munka Törvénykönyvének az elfogadásával került sor azzal, hogy elsősorban és legfőképpen a munkáltatói oldal szempontjait vette figyelembe a törvényalkotó, a munkavállalói - szakszervezeti jogosítványokat teljesen "kiüresítették". 2012-óta folyamatosan születtek a munkavállalókra nézve hátrányos Mt. törvénymódosítások, amelyek hatására jelentős keresetveszteséget és foglalkoztatási bizonytalanságot "könyvelhettek" el a munkavállalók és a képviseletük ellátására szerveződött szakszervezetek jogosítványainak megtépázásával, csaknem ellehetetlenítették, de mindenképpen szűk keretek közé szorították a valódi érdekvédelmet, érdekképviseletet.

Ebbe a sorba illeszkedik be a Kósa-Szatmáry törvényjavaslat, mintegy megkoronázza a munkavállaló ellenes Mt. szabályokat.

"A munkavállalókra nézve óriási hátrányt jelentene, ha a hivatkozott törvényjavaslat elfogadásra kerülne. Mélyen igazságtalan, hogy az EU legrosszabbul fizetett magyarországi munkavállalói vállára további terheket rakjanak, mind munkaidő terhelésben, mind a többletmunka díjazásának elmaradásával, illetőleg 3 éves munkaidőkeretben történő elszámolási lehetőségével. A magyar munkavállalók, mint európai polgárok, megérdemlik, hogy az EU átlagbérét kapják azonos munkakörökben, mint az EU országokban, és az öt napos munkahetet ne növeljék gyakorlatilag heti 6 napra a "kommunista szombatok" mintájára, gyakorlatilag ingyen munkát végeztetve velük. 2018-ban Magyarországon, a "családok évében."