A nem fürdőzésre kijelölt helyek vízminőségét nem ellenőrzik és általában az elsősegélynyújtás sincs megoldva.
A hétvégén több tragikus vízi baleset is történt: két, Tiszában elmerült kamaszt még mindig keresnek a speciális egységek– írja a hirtv.hu portálja.
A rendőrség és a mentők is arra figyelmeztetik a strandolókat, hogy biztonságosabb, ha kijelölt helyen, és nem tiltott részeken fürdenek a folyókban vagy a bányatavakban. A Vizimentők Magyarországi Szakszolgálata idén nyáron több mint 75 strandon biztosít elsősegélynyújtó szolgálatot, tavaly több mint 3000 esetben volt szükség a bevetésükre.
Az elmúlt évben Magyarországon nyílt vizeken 118 esetben történt rendkívüli, vízbe fulladásos haláleset, idén az első hat hónapban 51 ilyen eset történt, a legtöbb a Tiszában, illetve a Holt-Tiszában – közölte Vattayné Székely Noémi, az Országos Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.
Hangsúlyozta: az illegális fürdőzés több problémát is felvet. Egyrészt e nem fürdőzésre kijelölt helyek vízminőségét nem ellenőrzik, nincsenek kiépített öltözők, mosdók, nincsen kijelölt szemétlerakó hely, és általában az elsősegélynyújtás sincs megoldva – tette hozzá.
Az Országos Mentőszolgálat szóvivője felhívta a figyelmet arra is, a tiltott fürdőhelyeken nem minden veszély látható elsőre. Ide tartozik a kiszámíthatatlan vízmélység, a csúszós meder, a vízhőmérséklet változatossága, az örvények és az alattomos sodrás, amelyek még egy gyakorlott úszónak is gondot okozhatnak. Ráadásul vízi mentők sincsenek, pedig az elmúlt napokban több eset is azt bizonyította, hogy az első percek életmentők lehetnek.