Az érdekvédők azt is tudni szeretnék, fenntartja-e a kormány a Szócska Miklós hivatali idején megkezdett béremelést.
– Naponta három orvos és két szakdolgozó száll repülőre. Mennek, mert az intézményekben már az elviselhetetlenségig fokozódott a terhelés, olykor már az eszközök is hiányoznak a gyógyításhoz – nyilatkozta a Népszabadságnak Bélteczki János, a Magyar Orvosok Szövetségének elnöke. – A távozók helyére viszont – tette hozzá – nem jön senki, vagyis tovább romlik a helyzet. Már a hálapénzért sem lehet normális ellátást nyújtani - olvasható a nol.hu portálon.
Bélteczki János elmondta, hogy öt ágazati érdekvédő (a FAKOSZ Alapellátó Orvosok Országos Szövetsége, a Független Egészségügyi Szakszervezet, a Magyar Orvosok Szövetsége, a Magyar Rezidens Szövetség és az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége) „Őszintén az Egészségügyről Szövetség" néven közös szervezetet alapított, és már tárgyalásra is hívta a kormányt. Az egészségügyért felelős államtitkár azt ígérte, a jövő héten fogadja őket. Ezen a találkozón azt tisztáznák, hogy valójában mit is akar a kormány tenni az egészségügyben.
Fönntartják-e mind a 175 kórházat, mert azt mostanra mindenkinek látnia kell, hogy ekkora rendszert a meglévő forrásokból bizonyosan nem lehet működtetni; Bélteczki János szerint vagy több költségvetési forrásra, vagy kevesebb intézményre van szükség.
Választ várnak arra is, hogy a kormány folytatja-e a Szócska Miklós hivatali ideje alatt megkezdett béremelést.