Az egészségügyi sátrakat leggyakrabban allergiás tünetek, napszúrás, leégés vagy rándulások vagy ficamok miatt keresik fel.
Augusztus 8-a óta dübörög a Sziget fesztivál, amely az előrejelzések szerint az idén több látogatói rekordot is megdönt majd. A rendezvény helyszínén a nap minden szakaszában készenléti rendőrök, mentősök és orvoscsoportok dolgoznak azért, hogy a látogatók biztonságban érezhessék magukat.
Szeles Géza, a fesztivál vezető orvosa a hirado.hu megkeresésére elmondta, az Országos Mentőszolgálattal közösen egy 650 fős egészségügyi csoport tartózkodik a Szigeten. Ez a stáb az orvosok és a mentősök mellett pszichológusokat és szociális munkásokat is magába foglal.
Utóbbi segítők jelenlétére is nagy szükség van, mert meglepően sokan fordulnak családi és lelki problémáikkal az ügyeletet teljesítő szakorvosokhoz. A szabadabb és kötetlenebb légkör ugyancsak hozzájárul ahhoz, hogy a fiatalok merjenek beszélni mindarról, ami nyomasztja őket, de sokszor a hétköznapokban nincs arra lehetőség, hogy körültekintően foglalkozzanak vele.
„A Szigeten minden előfordul, ami az orvostudományban létezik!”
A vezető orvos elmondta, hogy az egészségügyi sátrakat leggyakrabban allergiás tünetek, napszúrás, leégés vagy olyan kisebb balesetek kapcsán keresik fel a fiatalok, mint rándulások vagy ficamok. Azonban súlyosabb balesetekre is fel vannak készülve a szakemberek: 12 ágyas fektető, detoxikáló és traumatológia is található a Szigeten. Sőt nagyobb vész esetén több esetkocsi vagy mentőhelikopter is az életmentők rendelkezésére áll. A sürgősségi betegellátás azonnal megtörténik, és – ha szükséges – a beteget legkésőbb egy órán belül kórházba tudják juttatni – tette hozzá Szeles Géza.
Az orvostól azt is megtudtuk, hogy a kánikula ellenére a fesztivál eddigi napjai eddig átlagosan teltek, a korábbi évekhez viszonyítva nem emelkedett az orvosi ellátásra szorulók száma. A 12 órás ügyeletben 100-150 beteget látnak el a szolgálatot teljesítő egészségügyi szakemberek. További részletek a teljes cikkben