Az egészségpénztári tagok kicserélődtek és az új tagok tudatosabban viselkednek.
A cafeteriaszabályok változása felerősítette a korábbi években beindult folyamatokat, az egyéni befizetések szerepe tovább növekedett - mondta el a Portfolio-nak adott interjújában Studniczky Ferenc. Az OTP Egészségpénztár ügyvezető igazgatójával beszélgettek a célzott juttatási forma felértékelődéséről, az aktuális pénztári piaci trendekről, az új tagok új magatartásáról, felhasználói szokásairól és a várható digitális fejlesztésekről.
A tavalyi jogszabályi változások, amelyek a cafeteriarendszert érintették, tovább gyorsították a néhány évvel ezelőtt beindult folyamatokat. Ennek egyik eredménye, hogy a munkáltatói befizetések a dolgozóik számára jelentősen visszaesnek. A legutóbbi méréseink szerint 45% körüli az éves szintű visszaesés ezen a téren. Viszont a másik trend, ami 2016-2017-ben vette kezdetét, amikor az öngondoskodásra nagyobb hangsúlyt fektető magánszemélyek növelték egyéni befizetéseiket, tovább erősödött, gyakorlatilag egyenletesen emelkednek - mondta el az igazgató.
az új törvényi keretek lehetőséget adnak a munkáltató számára, hogy célzott szolgáltatást nyújtson a dolgozóinak és mi ezt ajánljuk a lehető legtöbb fórumon, hiszen ez kedvezményes adózást von maga után. Ennek egyik lényeges eleme, hogy a munkáltató végig tudja gondolni, hogy most a dolgozóinak egy mozgásszervi szűrést ad, és ezt a pénztáron keresztül biztosítja, célzott szolgáltatásként. Ez egy teljesen jó elgondolás a törvényalkotás részéről, az adókedvezmény ugyanis célzottan hasznosulhat. Ha a munkáltató egyenesen az egészségügyi szolgáltatótól veszi meg ezt a szolgáltatást, akkor a munkabérrel megegyező adót kell utána fizetnie, ha viszont célzott juttatásként nyújtja rajtunk keresztül, akkor arra csak 38,35%-os kulccsal adózik. Ez az adóelőny, ami versenyképessé teszi ezt a szolgáltatást.