A beavatkozást követően nem keletkezik seb, nincs szükség varratokra, a tűszúrás nyomai pedig rövid időn belül el is tűnnek.
A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ és Általános Orvostudományi Kar Traumatológiai és Kézsebészeti Klinikája Magyarországon elsőként honosította meg és alkalmazza az ízületi tükrözéses eljárásban csúcstechnológiát képviselő nanoszkópiát - írja a Zala Megyei Szent Rafael Kórház posztja nyomán a zaol.hu.
A közösségi médiában közzétett beszámoló szerint, Dr. Patczai Balázs igazgatóhelyettes a klinika a hordozható nanoszkópja segítségével vett szövettani mintát Zalaegerszegen egy gyermekkorú páciens bokaízületéből. A beavatkozással az ugrócsont-elhalás és a mellette megjelent ízületi belhártyagyulladás eredetének diagnosztizálását segítette elő.
Mint írják, a módszer rendkívül kíméletes, hiszen a nanoszkóp egy tűméretű, egyszerhasználatos kamerarendszer segítségével biztosít hozzáférést az ízületi térhez. Az 1,9 milliméteres optika kezelőegysége egy a lap-tophoz hasonló konzolra csatlakozik, amely azonnal, nagy felbontásban mutatja meg a feltérképezett területeket. A nanoszkóp korlátlan manuális hozzáférést biztosít a boka és az inak szűk kis ízületeihez, így elkerülhetők azok a másodlagos sérülések, hegesedések, melyek egy műtéttel járnak. A beavatkozást követően nem keletkezik seb, nincs szükség varratokra, a tűszúrás nyomai pedig rövid időn belül el is tűnnek. Továbbiak a cikkben